Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Następny do dymisji: Antoni Macierewicz

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wacław Berczyński miał dość swojej niefortunnej działalności, jako lotniczy ekspert i wziął nogi za pas. W Polsce została ośmieszona kolejna smoleńska podkomisja a Antoni Macierewicz otrzymał następny siarczysty policzek.

 

  Nieoczekiwana decyzja, lecz dość łatwo zrozumiała. Wyniki prac podkomisji do ponownego zbadania smoleńskiej katastrofy pokazały, jakimi „naukowcami” są jego członkowie bawiąc się m.in. domalowywaniem nieistniejących w badanej replice okien i nie podejmując się jakiejkolwiek poważnej dyskusji na temat zaprezentowanych wniosków. Krytyka pana Berczyńskiego nasiliła się po jego wywiadzie, z którego wbiło się do powszechnej świadomości: „to ja wykończyłem caracale” ukazujące jak pan Macierewicz załatwiał znalezienie argumentów do odrzucenia francuskiej oferty, posługując się swoim przyjacielem.

 

Pan Berczyński nie był członkiem zespołu do badania ofert offsetowych przy zamówieniu wojskowych samolotów, ale dostawał dokumenty z potężnego zbioru zebranego podczas 4-letniej pracy zespołu. Dostęp załatwił mu oczywiście Macierewicz tylko nie bardzo wiadomo, na jakiej podstawie osoba postronna mogła dysponować poufnymi dokumentami. Jak by tego było mało wychodzą na jaw dane dotyczące zakupu samolotów dla rządowych VIP-ów, które maja dostarczyć Amerykanie z Boeinga. A były szef smoleńskiej podkomisji był długoletnim pracownikiem tej firmy. Zbieżność tych faktów jest może przypadkowa, ale wcale być nie musi. I już chyba nie warto nawet wspominać, że pan Antoni załatwił mieszkającemu w Stanach Berczyńskiemu fuchę, jako prezes rady nadzorczej wojskowych zakładów lotniczych WZL w Łodzi.

Jak sam się Berczyński określa: „przyjaciel ministra Macierewicza” miał dość swojej niefortunnej działalności, jako lotniczy ekspert i wziął nogi za pas. Wypoczywa w pięknych Stanach, w Polsce została ośmieszona kolejna smoleńska podkomisja a Antoni Macierewicz otrzymał następny siarczysty policzek. Po ekspercie od SKW i wojskowej reformy w ogólności Misiewiczu, opuścił go, z własnej woli tym razem, następny współpracujący ekspert. Zaczyna się potężnie palić pod nogami ministrowi Obrony a przecież nikt się jeszcze nie zabrał do ocen jego właściwych działań członka rządu obarczonego niezmiernie kompleksowymi zadaniami kierowania polskimi siłami zbrojnymi.

Antoni Macierewicz przed wyborami został „schowany”. PiS obawiał się go i każdy wie dlaczego. W tej chwili okazuje się coraz bardziej jak słuszna to była decyzja, nieroztropnie cofnięta w euforystycznym nastroju po zwycięstwie. Destrukcyjna rola i niszczące działania ministra ukazują się coraz bardziej i zbliżamy się coraz większymi krokami do nieuchronnej decyzji POSŁA Kaczyńskiego do odstawienia MINISTRA Macierewicza na boczny tor. Chyba nawet znajomości w Toruniu okażą się tym razem niewystarczające do kontynuowania działalności niekontrolowalnego wyznawcy smoleńskich wybuchów.

Dzisiejsza dymisja Berczyńskiego jest wspaniałym prezentem dla lidera opozycji Schetyny prezentującego w piątek w Sejmie wniosek nieufności dla Macierewicza. Czyż można sobie wyobrazić lepsze ukoronowanie listy zarzutów przeciwko ministrowi?

Dymisja pana Berczyńskiego to również praktyczny koniec nie tylko prowadzonej przez niego podkomisji, ale przede wszystkim smoleńskich teorii wybuchowo-eksplozyjno-zamachowych. Trudno sobie wyobrazić, aby poważny i liczący się ekspert od lotniczych katastrof mógł się podjąć dalszych prac w skompromitowanym zespole. Przyjaciele Berczyński i Macierewicz zrobili wszystko, aby skompromitować poważne badania nad przyczyną smoleńskiej tragedii a pan Kaczyński musi zacząć w końcu wierzyć w to, co od początku w zasadzie było wiadomo: w lotniczą katastrofę, jakie niestety na całym świecie się zdarzają.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Celne. 5*
 • @Bogusław Jeznach 07:27:14
  Dzięki.
 • @
  //Dzisiejsza dymisja Berczyńskiego jest wspaniałym prezentem dla lidera opozycji Schetyny prezentującego w piątek w Sejmie wniosek nieufności dla Macierewicza. //

  w poniedziałek 13 odcinek ucha prezesa...właśnie dotyczy dealu schetyna - kaczor:))

  https://www.youtube.com/watch?v=7JXKm7X9sLY
 • @trybeus 09:04:22
  tylko, że Antoni pójdzie odpryskiem...a batalia jest o większy tort... odstrzelić Ryżego, żeby Dudłaja nie podsiadł !!:))) shrek z kaczorem zrobia braterstwo krwi...jest coraz ciekawiej:))
 • Myślę, że Macierewicz jest największym szkodnikiem w tym rządzie
  Totalnie rozwalił nasze wojsko, ośmieszył sprawę Smoleńska, przesunął wszelkie zakupy dla wojska w bliżej nie określoną przyszłość. Do tego dochodzi sprawa Misiewiczów, bo okazuje się, że nie tylko Misiewicz ale i kolega Misiewicza od moździerza aptekarskiego również był w zarządzie spółki skarbu państwa. Teraz ma problemy z rozliczeniem się samochodu oraz posługiwania się kartą paliwową. To co się dzieje, to biją PO na głowę.

  Poza Macierewiczem do pilnej wymiany mamy Waszczykowskiego, Błaszczaka, Szyszko. To tak z najpilniejszych potrzeb.
  Oczywiście 5*
 • Płonne wasze kolego nadzieje w sprawie dymiscji Macierewicza o czym poniżej.
  Już Kaczyński postawił do pionu tak Beatę Szydło jak i Prezydenta
  któremu nagle po kliku dniach przeciw podobają się zmiany w sądownictwie czyli reforma Ziobry. To samo z min. Macierewiczem Duda już powiedział, że żadnych zmian w MON nie będzie bo Macierewicz jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu! Pęka kolejny balon manipulacji opozycji. Sasin: Nie ma żadnej sprawy Macierewicza. Pan minister nie jest problemem dla PiS. Jacek Sasin jednoznacznie tłumaczy, że nie ma mowy o żadnym konflikcie z szefem MON Antonim Macierewiczem. Zdaniem polityka Prawa i Sprawiedliwości całą tzw. sprawę Macierewicza nakręcają politycy opozycji. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” pod adresem opozycji padły mocne słowa:
  Nie ma żadnej sprawy Macierewicza. Pan minister nie jest problemem dla PiS, a wręcz przeciwnie – jest dla partii wartością dodaną. Wokół pana Misiewicza opozycja zbudowała negatywny przekaz tylko po to, by uderzyć w PiS. Temat tego pana jest marginalny w stosunku do osiągnięć rządu. Opozycja, nie mając powodów do krytykowania naszej polityki, znalazła sobie obiekt w postaci pana Misiewicza, który popełnił niezręczności. Patrzmy na sprawę w odpowiednich proporcjach. - tłumaczył na łamach „Rzeczpospolitej” Jacek Sasin.

  Ponadto polityk Prawa i Sprawiedliwości zwracał uwagę, jak duże znaczenie dla samej partii ma Antoni Macierewicz, ze względu na swoją „kartę biograficzną”.
  Antoni Macierewicz, obok prezesa Kaczyńskiego, ma najpiękniejszą kartę biograficzną w PiS. Ufam, że Antoni Macierewicz najlepiej, jak potrafi, wypełnia swoje funkcje polityczne i ministerialne. [...] Część wyborców głosuje na PiS właśnie dzięki Antoniemu Macierewiczowi. Wielokrotnie widziałem, z jakim entuzjazmem dzisiejszy szef MON jest przyjmowany przez naszych wyborców. Nie mam wrażenia, żeby nasi wyborcy nie tolerowali ministra Macierewicza – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jacek Sasin.

  Wcześniej na temat rzekomego konfliktu w PiS stanowczo wypowiadał się już dziś szef BBN.

  Na moją wiedzę kwestia zmiana na stanowisku szefa MON nigdy nie była rozpatrywana – powiedział dziś Paweł Soloch. Dodał, że taka ewentualność w ogóle nie była brana przez prezydenta pod uwagę. „Nie wyczuwałem u niego takiego nastawienia” – stwierdził.

  CZYTAJ WIĘCEJ: To koniec spekulacji! Szef BBN: Prezydent nie bierze pod uwagę zmiany na stanowisku szefa MON Ps..No, to teraz u Karnowskich pewnie żałoba. A ich nadworni rozkraczeni "ślizgacze" wykupili zapas stoperanu. Pytanie - co mieli na celu tak szczuć na ministra i grać na rozwalenie rządu? Bo na pewno nie dobro Polski. Amerykanie czekali aż zostanie wyczyszczone wojsko z agentury i ludzi niepewnych. Dopiero jak zrobił to Macierewicz przysłali swoich żołnierzy. Warto w tym kontekście spytać opozycji czy chodziło im o to aby nie wpuścić Amerykanów. W czyim to interesie? Rosji i Niemiec. Albo opozycja to pożyteczni idioci albo zdrajcy.
 • Berczyński pozostaje członkiem podkomisji smoleńskiej
  Wacław Berczyński nadal pozostanie członkiem podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, ale nie będzie wykonywał funkcji administracyjno-reprezentacyjnych - poinformował minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
 • @trybeus 09:04:22
  Deal:
  ja ci zrobię dobrze a ty mnie :)
 • @kula Lis 67 09:50:30
  Znaczy się pisoland będzie opłacał bilety lotnicze temu gościowi, aby mógł zasiadać podczas konferencji barycznych ?
 • @lchlip 09:51:43
  Deal ?
  Jednego budynia zastąpić kisielem ?
 • @Bogusław Jeznach 07:27:14
  Celnie z wyjątkiem ostatniego zdania. Do tej pory nikt nie przedstawił niepodważalnych dowodów na wylot delegacji w takim składzie i tym własnie samolotem. Pytanie drugie -jaki jest powód utajnienia nagrań z monitoringów, tłumacząc to ich awarią. Poza tym samolot miał status HEAD więc służby mają wszystkie niezbędne dane do stwierdzenia co się naprawdę z samolotem działo. I trzecia sprawa - kilkanaście dziwnych śmierci ludzi związanych z tą katastrofą. Jesli te dane zostaną ostatecznie i wiarygodnie ustalone, to wtedy będzie można mówić o wypadku lotniczym.
  Jak do tej pory to wszyscy tylko ściemniają i zaciemniają sprawę łącznie z Kaczyńskim.
  Wniosek z tego taki, że sprawa ma zostać zagrzebana i zapomniana tak jak Gibraltar.
 • @kula Lis 67 09:50:30
  Jak się bierze takie pieniądze za opowiadanie bajek to nie dziwne, że zostaje. Komisja będzie trwała, póki PiS będzie rządził. Może jakiegoś Nobla dostaną za ładunek wybuchowy, co rozwala samolot na 60 tys części a nie niszczy ciał ludzkich?
  A Macierewicza nie da się usunąć, póki nie podpadnie Tadeuszowi R. Około połowy posłów PiS to posłowie bezpartyjnego, ubogiego Tadeusza R. ci są poza zasięgiem Kaczyńskiego.
 • @zadziwiony 10:32:28
  //Do tej pory nikt nie przedstawił niepodważalnych dowodów na wylot delegacji // Dowód przedstawił nasz kontrwywiad. Filmik jest w sieci.
 • Chcecie aby w roku 2026 tak wyglądały ulice naszych miast głosujcie na lewactwo i "platformy"
  https://pbs.twimg.com/media/CnmCFk1UsAAu3WW.jpg
 • @Zawisza Niebieski 10:52:31
  Nie ma żadnych danych identyfikacyjnych tego filmu, ani dowodu, że to własnie ten lot. Z monitoringu można by zidentyfikować każdą osobę wchodzącą na pokład i konkretnie powiązać z danym lotem. Poza tym ludzie zajmujący się wiarygodnością materiałów filmowych stwierdzili, że nie ma on żadnego dowodu autentyczności.
  Film został rzucony na pożarcie tych którzy tak jak ja chcą dowodu na wylot, jednak jego wiarygodność jest żadna.
 • @zadziwiony 11:28:09
  dymisje dymisjami, ale Kaczyński działa prawidłowo (czas się liczy, a nie intensywność), więc odczekał, aż kadencja Rzeplińskiego minie...

  Zasługą Kaczyńskiego jest to, że nie zgadza się na drenowanie Konstytucji RP.

  Dlatego - nauczony sporem o TK - będzie używał (za jego domniemaną zgodą) Dudy do blokowania i sekowania tego, co Ziobro nadaktywnie naprodukuje (wydrenowanie konstytucji) i za 2,5 roku będzie miał większość, która pozwoli mu na przyjęcie innej Konstytucji. Własnej. Usuwającej ten paraliżujący wolę rządzących impossybilizm prawny....

  Teraz w najlepiej rozumianym interesie Kaczyńskiego jest usytuowanie się pośrodku. A taką pozycję może zdobyć tylko takimi samymi działaniami, jakimi Platforma zajęła pozycję po byłym SLD, a więc wydzieleniem z siebie skrajnie prawicowego jądra zagorzałych zasadniczych antysocjalnych (także anty-500+) antykomunistów (do jednego kotła razem z wszelką mentalną ekstremą typu Ziobro, Macierewicz, Pawłowicz, Sobecka, Radio Maryja, itd. - nie istotne, z jakiego względu ekstremą, ważne, by tak się kojarzyła), przez co PO zostanie zepchnięta do lewego narożnika jako późna wnuczka komuny, tj. mentalna spadkobierczyni SLD (córki PZPR) - i wreszcie będzie wszystko tak, jak być powinno, czyli obywatelska (przyjazna widzowi wrażliwa) lewica o stałym miejscu w polskim parlamencie, rozsądek pośrodku i nastawiona na wartości, zasadniczo stawiająca sprawy (dla myślących) prawica.

  Nie da się tego inaczej zrobić, jak rozłam w PiS.
  Oczywiście Kukiz będzie grał rolę łącznika, choć nie mam pojęcia, czy między PO a PiS, czy między PiS a prawo-oszołomami.
 • @
  Spór w łonie prawicy już istnieje i ptaszki w GaPolu o nim ćwierkają....

  Jest to spór między skrajnymi fundamentalistami (Pawłowicz-Macierewicz-Ziobro-Kamiński) a umiarkowanymi racjonalistami (Gowin-Duda).

  Zacznie się pewnie od silnego uderzenia fundamentalistów w Kukiza, którego w obronę weźmie Kaczyński.
 • @lchlip 08:33:43
  Stanowcza deklaracja szefowej rządu: Nie będzie dymisji ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
  „Widać, że PO nie ma lepszego pomysłu na siebie, jak tylko składanie wniosków” 15 minut temu
 • @zadziwiony 11:28:09
  Ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że zwolennicy maskirowki uwierzą w ten film, zbyt dobrze się bawili. Szczególnie, że nie przyjmowali innych poszlak. Żaden z pracowników lotniska nie potwierdził, że lot nie miał miejsca. Są zapisy w wieży, są zapisy z radarów kontroli przestrzeni nad Polską i innymi krajami. Żadna z rodzin ofiar nie popiera maskirowki.

  Odrzucenie tego filmu daje konkretne konsekwencje. Film wypuścił nasz kontrwywiad będący pod pełną kontrolą Macierewicza. Jeśli film jest sfałszowany to w spisku brał udział i Macierewicz i Kaczyński i cały PiS. Wierzysz w to? Bo ja nie.
 • @zadziwiony 11:28:09
  mogli chociaż podkładu muzycznego nie robić...:))...a tak to wyszedł skecz w sam raz na miesięcznicę...ja nie kupuję tego filmu, raz, że była ingerencja (podkład muzyczny), dwa, ze nie zauważyłem zapisanej daty....monitoring robi to automatycznie...po trzecie psim obowiązkiem Polskiej Agencji Prasowej jest robić zapis wylotu każdego VIP-a...nie ma zdjęć, reportaży PAP, nie ma wylotu...jak mieliby być, skoro nie było wylotu...jeśli chodzi o smoleńsk, to jesteśmy coraz bardziej w czarnej dupie...nie warto drążyć już tematu...każda komisja wali ściemę pod swoje kopyto...
 • @zadziwiony 10:32:28
  "Wniosek z tego taki, że sprawa ma zostać zagrzebana i zapomniana tak jak Gibraltar."
  A jak ma się zachowywać wasal, kiedy jego senior(hegemon) dokonuje zmian personalnych(wymiany "swoich skurwysynów") pod bieżące swoje interesy(tu na czas polityki resetu z Rosją).
  W 2013 roku J.Kaczyński w wywiadzie dla "Do Rzeczy" mówił:

  (....)- Niezależnie od tego, jak bardzo jest to zakłamywane, za jego czasów (Lecha Kaczyńskiego - red.) liczono się z nim. A co za tym idzie liczono się z Polską - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił, że jego brat "miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, że potrafi tworzyć koalicję, czyli że trzeba się z nim liczyć". - Potrafił to robić - wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje - powiedział polityk. Jego zdaniem, Lech Kaczyński pokazał, że "Polska ma wystarczający potencjał". - Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał - dodał Jarosław Kaczyński.(...)

  Wynika z tego, że ta "niesterowalność" Prezydenta L.K. dla USA w tamtym czasie, była powodem przyzwolenia Rosji na jego eliminację z polskiej polityki.

  Natomiast w styczniu 2017 roku podczas wywiadu dla Polskiego Radia Katowice, mówił o tym, że za administracji Obamy USA wywierała na Polskę(w tym na J.Kaczyńskiego) naciski i ingerowała w polskie sprawy:

  https://youtu.be/ZaWF2QcLFEM?t=739
  0d: 12’19”
  (…) Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)
 • @zadziwiony 11:28:09
  Masz rację, ludzi w Polsce już tak oduraczyli, że nie uwierzą w nic co nie ma stempla czy to władzy, czy opozycji.
  Jakież to tajemnice i interesy stoją za tym, że UK utajniło materiały z tzw. katastrofy gibraltarskiej na 100 lat(na razie) od wydarzenia?
  Taka sama "zwykła katastrofa" jak ta z 10.04.2010 a okrywana tajemnicą i mataczeniem.
  Czy te oduraczone ćwoki komentujące owo wydarzenie mogą wiedzieć, ze nie są oduraczone? Nie, bo gdyby mogły to wiedzieć, to nie byłyby oduraczone.
 • @35stan 15:33:24
  Masz rację, łatwo oduraczyć społeczeństwo. Kilku panów, którzy zza monitorów swoich komputerów stwierdziło, że nie mają materiałów video zaczęło wymyślać bajki, co najmniej na poziomie helu Macierewicza, do których spełnienia trzeba by zatrzymania czasu, masy ludzi będących w spisku, wykonujących prace choćby z rozmieszczaniem elementów, a przecież to wszystko w terenie zamieszkałym i nikt tego nie zauważył. Łatwo oduraczyć tych, którzy w bajki chcą wierzyć. Im żaden twardy argument nie będzie wiarygodny, bo chcą w bajki wierzyć.
  Dziennikarze polecieli samolotem wcześniej, nie ma żadnego obowiązku rejestrowania wylotów, szczególnie gdy wylot był z samego rana.
 • @maharaja 12:12:06
  Zacznijmy od początku, czyli od faktów, a nie histerii.
  Prawdopodobnym powodem, dla którego niektórzy dostają białej gorączki na widok Macierewicza i dla którego to powodu pozbawiono go jego najbardziej zaufanego i sprawnego współpracownika (do tego w sposób skandaliczny), nie są wcale sprawy reformy wojska, tylko kasa. I wcale nie chodzi tu o caracale, choć tu też jest potężny problem (bo komuś przeszła koło nosa wielka forsa, albo, co gorsza, musi ją oddać).
  Nie, powodem jest Polska Grupa Zbrojeniowa, http://pgzsa.pl/ (link is external) - czyli potężny holding firm produkujących dla wojska, który AM stworzył błyskawicznie i zarządza nim póki co żelazną ręką. Podstawowe źródło zarobków, lata lewych kontraktów na sprzedaż broni, wszelki mafijne układy i całe zaplecze finansowe WSI – czujecie temat?
  Ostatnio PGZ objął np kilka stoczni, o czym cicho, podczas gdy Morawiecki lata i chwali się elektrycznym autobusem przyszłości. Dlatego Misiewicz musiał zostać wywalony – żeby być może jedyny, naprawdę zaufany człowiek AM nie patrzył na łapy ludziom PGZ.

  Z podobnych powodów jak wyżej, czyli zarządzania potężną kasą, wylecieli już z rządu zarówno Szałamacha jak i Jackiewicz. Co najlepsze, ślad po nich zaginął, nie ma ich nawet na stronach Wiki, mówiących o rządzie Beaty Szydło, a tak się składa, że obydwaj ministrowie byli bliskimi współpracownikami Beaty.

  Dzisiaj Jojo Brudziński, przewodniczący komisji PiS, która kompletnie zjechała Misiewicza - na portalu wPolityce.pl własną piersią zasłania Macierewicza przed atakami PO, no, no....
  Co się stało? Ano padł Szałamacha, padł Jackiewicz w ramach wojny wewnętrznej z Lipińskim, teraz się chłopaki zamachnęli na Antka, ale zdaje się, że wystartowali ze śrutówką na krokodyla....
  Co dalej?
  Dalej będzie chwilowy spokój, zanim stare agentury nie wymyślą kolejnej afery, a usłużni pismacy jej nie rozdmuchają, licząc na nowe rozdania i nowe fanty. Pierwsze porohy tej strasznej rzeki władzy za nami, to i tak cud, bo zwykle Kaczyński wywalał się na pierwszym większym progu – patrz rola Kaczmarka w rządzie w roku 2007. Dziś mogę mieć tylko nadzieję, że tym razem łajba PiS wytrzyma....
  A w TV Republika, ten brzydki Macierewicz, na tapecie u pana Ziemkiewicza, z wielokrotnymi powtórzeniami, żeby widzowie, jak niechcący przestawią z TVN, nie mieli zbytniego wstrząsu. Wygląda na to, że niektórzy co bardziej naiwni w końcu się połapali, ze lezą jak durni w pułapkę WSI. Oby......
 • Autor
  Czy ty pracujesz dla gazety "Gównoprawda"??? Twój tekst to jest bełkot i
  powinieneś pisać bajki dla dorosłych!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031