Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Sojusznikiem Le Pen - pan Kaczyński. „Razem wyjdziemy z EU”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawie 80% Polaków wyraża w sondażach poparcie dla EU. Pomimo tego, swoją polityką czy retoryką słowną obecny rząd zrobił wszystko, aby te pragnienia na arenie międzynarodowej zneutralizować.

 

 

 

 

 

 Jak cię widzą tak cię piszą – to znane przysłowie odnosi się z cała pewnością do obrazu Polski stworzonego przez obecną ekipę rządową na arenie międzynarodowej. Antyeuropejska kandydatka na francuską prezydenturę składa propozycję nie tyle polskiemu premierowi, lecz posłowi Kaczyńskiemu trzymającemu rządowe lejce w garści. Pokłosie polskich wysiłków o zdyskwalifikowanie proeuropejskiego Tuska, jako kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej przynosi efekty. 

 

„Jeśli wygram, podejmę współpracę z Jarosławem Kaczyńskim o DEMONTAŻU Unii”. Rzeczniczka PiS-u zaprzecza jakoby Prawo i Sprawiedliwość było gotowe na taką współpracę, ale przecież madame Le Pen musiała mieć skądś inspirację, aby na konferencji prasowej dla dziennikarzy całego świata, 2 dni po bratobójczej walce polskiej delegacji rządowej w Brukseli składać propozycje liderowi PiS-u. To nie to, jedno wydarzenie decyduje o wyciąganiu ręki w walce o suwerenne, jak je nazywa Marine Le Pen, prawa uciskanych przez Unię narodów.

„Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej przy odchodzeniu od globalizacji”, „ Donald Trump ma rację, mówiąc, że NATO jest przestarzałe”,ZSRR nie istnieje, jest oczywiste, że NATO nie ma powodów dalej istnieć. Ono tak naprawdę stało się narzędziem wpływów politycznych– to kilka wypowiedzi z programu politycznego francuskiego Frontu Narodowego walczącego o SUWERENNOŚĆ Francji. Z Polską chciałaby współpracować, ponieważ Unia wtrąca się w polskie wewnętrzne sprawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego oraz kwestii rozdziału uchodźców, co jest przecież dla Frontu Narodowego oczywistym naruszeniem unijnych umów i uzgodnień.

Prawie 80% Polaków wyraża w sondażach poparcie dla EU. Pomimo tego, swoją polityką czy retoryką słowną obecny rząd zrobił wszystko, aby te pragnienia na arenie międzynarodowej zneutralizować i wywołać wrażenie jakoby Polska była gotowa do współpracy w sprawie POLEXIT’u. I nie jest tutaj zbyt istotne ogłaszanie przez panią Beatę Mazurek désintéressement co do takiej propozycji, gdyż jego oddźwięk w światowej opinii publicznej jest nieporównywalnie mniejszy niż konferencja prasowa francuskiej kandydatki.

Nieprzemyślane i amatorskie działania polskiego rządu w sprawie „zatopienia” Tuska znanego z sympatii do proeuropejskiego kursu Polski na arenie międzynarodowej wydają pierwsze owoce. Kojarzenie Polski z proputinowską kandydatką do fotelu prezydenta Republiki ustawia nas coraz wyraźniej, jako zadeklarowanego przeciwnika Unii, gdyż nie zapomina się o polskim sojuszu z Wielką Brytanią w tym tygodniu rozpoczynającą prawne mediacje Brexitu. Jest coraz bardziej widoczny rozdźwięk pomiędzy partyjno-rządową PiS-owską retoryką o udoskonalanie Unii a widzeniem polskich rzeczywistych działań temu przeczących. I jest to widoczne w zdecydowanych propozycjach skierowanych do Jarosławowa Kaczyńskiego dalszego rozbijania UE.

„Kluczem do przyszłości i sukcesu Polski jest połączenie asertywności ze współpracą europejską. Polityka, którą uprawia kierownictwo PiS, nie ma nic wspólnego z ambicją narodową” – powiedział Kazimierz Ujazdowski, były członek PiS-u, oceniając ostatnie wydarzenia dodając: „za tę sytuację odpowiedzialność ponosi prezes PiS Jarosław Kaczyński, bo on obrał tę linię polityczną, on autoryzuje strategię, w myśl której interes partii, rywalizacji wewnętrznej góruje nad wszystkim. - Ta operacja nie ma żadnego uzasadnienia w kategoriach państwowych”.

 

 

KOMENTARZE

 • Jako ,że "rewolucja" i jej załozenia
  ciągle ewaluują i się zmieniają ,chazarski syjonizm musi przyspieszyć.
 • Autor
  Niezłego fake powielasz -
  kolega Applebaum
  czy zadaniowiec Gównianej

  1*

  ps.
  widzisz ten szmaciarz z Rzepy już się kaja
 • Rzepa chciała dziś przez chwile być GW.
  Ale muszą jeszcze poćwiczyć robienie wywiadów ze zmarłymi i czytanie w myślach.
 • Wywiad w Rzepie
  "Jesli Grzegorz Schetyna zostanie premierem, podejmę z nim współpracę w celu włączenia Polski do Niemiec" - mówi Merkel w wywiadzie dla "Rz"
 • @Husky 21:57:52
  Naprawdę nie ma żadnego znaczenia to, że Le Pen nic nie wspomniała o demontażu Unii. Problemem jest to, że jego działania powodują iż sojusznika w nim widzą tylko ci, których celem jest niszczenie.

  Jarosław Kaczyński znalazł się w sytuacji Kmicica:

  "Smoła tak nie przylega do szaty jak niesława do imienia! - mruczał. - Ten łotr, ten wyga, ten sprzedawczyk śmiele się bratem moim mianuje i za kompaniona mnie ma. Ot, czegom się doczekał! Wszyscy wisielcy się do mnie przyznają, a nikt zacny bez abominacji nie wspomni."
 • @programista 10:56:46
  //
  Naprawdę nie ma żadnego znaczenia to, że Le Pen nic nie wspomniała o demontażu //
  to o czym jest wpis ?
 • @Husky 13:28:57
  O tym, że Le Pen widzi w Jarosławie Kaczyńskim sojusznika.
  A celem Le Pen jest demontaż unii - to wynika z jej wcześniejszych haseł i nie musiała tego wyraźnie w tym właśnie przemówieniu mówić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930