Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

„Mission impossible” udana. 1 : 27

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

POLSKA JAKO JEDYNA GŁOSOWAŁA PRZECIWKO POLSKIEMU KANDYDATOWI.

 

 

 

 

POLSKA JAKO JEDYNA GŁOSOWAŁA PRZECIWKO POLSKIEMU KANDYDATOWI.

Konsekwencje blamażu Polski, jako członka międzynarodowej społeczności będą długofalowe i odbiją się nam jeszcze czkawką. Jest reguła nie tylko w dyplomacji, że próbuje się unikać nadchodzącej katastrofy tworzącej obraz kraju sprzeciwiającego się wszystkim, nieumiejącego wycofać się z przegranej pozycji i niemiejącego (niechcącego) wsłuchać się w nastroje panujące w różnorodnym przecież kolektywie, jakim jest Unia Europejska jednocząca się jednak przeciwko amatorskim polskim propozycjom.

Ułańska fantazja zatryumfowała. Z szablą na czołgi – nie zawsze prawdziwe skojarzenie, ale oddające samobójczą akcję PiS-owskiego rządu. Wiadomość idzie w świat zastanawiający się, o co w końcu chodzi tym Polakom? Nie potrafią ze sobą rozmawiać czy się komunikować? Nie potrafią realistycznie ocenić własnych możliwości w starciu z rzeczywistością? Chcą rozwalić Unię czy wprowadzić zasadę liberum veto polskich sejmików na międzynarodowe salony? A może chcą osłabić Unię, bo to przecież korzystne dla światowych potęg marzących o skłóceniu niewygodnego konkurenta?

Wmanewrowanie się w sytuację skłócenia z przewodniczącym Rady Europejskiej i wszystkimi państwami będącymi członkami Unii nie wróży nic dobrego. Jak mamy rozmawiać z byłymi sojusznikami? Gdzie szukać porozumienia co do przyszłości unijnego związku? Jak i na jakim forum promować swoje pomysły na przetrwanie osłabiającej się Unii? Czym uatrakcyjnić przyszłościowe polskie propozycje? Gdzie szukać poparcia?

Jarosław Kaczyński stojący za pomysłem atakowania Tuska w Brukseli nie pierwszy raz wybiera opcję skłócania i dzielenia. Tym razem międzynarodowej społeczności. Odpowiedz nie mogła być bardziej wyraźna. Nie wydaje się jednak, aby miało to decydujące znaczenie dla pana Prezesa. Przewodniczący RE a prawdopodobnie cała Unia staje się w tym momencie osobistym przeciwnikiem posła Kaczyńskiego. Konsekwencja takiego stanowiska nie jest trudno przewidzieć a mianowicie zwalczanie Tuska w każdy możliwy sposób. To przecież już pokazują wszystkie media zależne od PiS-u a można tylko się spodziewać nasilenia tej kampanii.

Polska spychana jest coraz bardziej do defensywy. Sprzymierzeńcy znikli jak śnieg na słońcu. W polskiej historii przewija się przez wieki najgorsze, co może być: OSAMOTNIENIE. Czy my Polacy naprawdę nie potrafimy wyciągać wniosków z naszej Narodowej Historii?

 

KOMENTARZE

 • jak to będzie.
  Prezio odwinie kota ogonem i powie że to była polityczna zagrywka aby wszyscy na Donalda głosowali. ... no bo wicie, powiadają że Donald to nasz człowiek jest.
  Pan Prezes to wielki polityk.

  PS:... a wtedy wstał Wałęsa i powiedział: wszyscy głosujcie na Tuska.
 • "polski kandydat"
  Jeżeli autor nazywa polskim kandydatem TW Oskara, zdrajcę stanu, niemieckiego patriotę, zawodowego folksdojcza, dla którego polskość to nienormalność to sam sobie wystawia świadectwo.
 • @PodziemnyRycerz 18:18:45
  Dureń.
 • Tak właśnie pomyślałem
  że to świadectwo tego, że jesteś durniem i idiotą.
 • @PodziemnyRycerz 18:18:45
  niejaki lech kaczyński zaaprobował kandydaturę tuska na pierwszą kadencję zatem wg definicji że piss to jedyni prawdziwi polacy, tusk jest polskim kandydatem 8-)))
 • Niestety
  ...kaczor z Żoliborza przekombinował, teraz musi zjeść tę żabę, czyli probanderowskiego Sarjusza...pisory teraz muszą się wytłumaczyć swoim pretorianom dlaczego poparli platfonsa i co z tego wynikło...póki co wyszło, że "rudy sukinsyn" jest nie do ruszenia...ale ja się tego spodziewałem...sprzedał Polskę, to i ma "zasługi"...

  http://trybeus.neon24.pl/post/137384,nasze-i-ich-sukinsyny
 • największa klęska PiS
  To największy triumf PO i Tuska w 1000-letniej historii Polski.
  I największa klęska PiS od czasu pożarcia Popiela przez myszy. 8 -))
 • @czerwony baron 18:42:50
  Tak sobie tłumacz, zresztą nikt nie twierdzi, że PiS to jedyni prawdziwi Polacy.
 • @PodziemnyRycerz 18:59:18
  po pierwsze primo piss twierdzi że są jedynymi prawdziwymi polakami a po drugie primo jak każdy pissior głupiejesz jak zobaczysz nazwisko swojego guru 8-)))
 • @Husky 18:57:23
  nawet kaczyński mimo że zyd też by dobrze wyglądał w niemieckim mundurze 8-))) co więcej, nawet ty byś dobrze w nim wyglądał mimo żeś pokrak niemożebny 8-)))
 • @czerwony baron 19:18:05
  A ty jako zydowski pajac - to by bylo to
 • @Husky 19:50:14
  po za tobą więcej pajaców żydkom nie potrzeba 8-)))
 • :-) I'm politician
  No i czy nie jestem genialny? :-)))) Przeczytajcie mój pierwszy wpis
  i przeczytajcie nagłówek który ukazał się niecałą godzinę temu w WP.pl.

  "Marcin Makowski: Wielki sukces polskiej dyplomacji. Pokazaliśmy, jak zjednoczyć Unię Polska dyplomacja ma powody do świętowania. W Unii Europejskiej, rozbitej i podzielonej wewnętrznymi sporami, udało nam się znaleźć jeden punkt, który na chwilę zjednoczył Wielką Brytanię z Francją, Niemcy z Węgrami, Czechy z Austrią. Na imię mu Donald Tusk. Czy to nie powód do zadowolenia? Jarosław Kaczyński, pozornie grając obrażonego, doprowadził do rzeczy, która po Brexicie wydawała się politycznie niemożliwa."
 • ''„Mission impossible” udana. 1 : 27''
  Tak na prawde 0:28, bo PiSowcy nie maja wiekszsci Polakow w tej sprawie!

  Ja na prawde nie wiem jak mam ta sytuacje wytlumaczyc Norwegom, bo Norwedzy nie rozumieja takiej nienawisci i takiego dzialania ''dyplomacji''!
 • @Bara-bar 22:08:13 może tak
  /wytlumaczyc Norwegom/

  "(1) A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. (2) Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, (3) bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, (4) zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. (5) Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. (2 Tm 3:1-5 BT)
 • @roux 22:16:16
  zgadza sie, ale nie mozna ludzi zmusic do czytania Biblii.

  Jak sie mowi (chyba) w USA: mozesz przyprowadzic konia do wody, lecz nie mozesz go zmusic do picia!
 • @ Autor
  "Jak i na jakim forum promować swoje pomysły na przetrwanie osłabiającej się Unii?"

  Ichlip, powaliło Cię czy co? Im szybciej ten poniemiecki pierdolnik się rozleci, tym lepiej. Ten komuszy ełrokołchoz nie powinien wcale istnieć. Ostatnio wyprodukowali instrukcję przymierzania kaloszy.... WOW! Ale problem rozwiązali! ;-)

  5* za poruszenie tematu.

  Ukłony
 • @PodziemnyRycerz 18:18:45
  "Jeżeli autor nazywa polskim kandydatem TW Oskara, zdrajcę stanu,...."

  Podzielam ten punkt widzenia. A Szanowny Autor.... no cóż, każdy może się trochę zapędzić ;-)

  Ukłony
 • @trybeus 18:49:18
  "kaczor z Żoliborza przekombinował,..."

  Michalkiewicz określał, że JK to mistrz intrygi, który czasem potyka się o własne nogi.... ;-)))))
  Ale tak samemu przeciwko "ojropie"... coś mi się widzi, że to nie koniec intrygi.

  Pozdro!
 • @Husky 18:53:17
  "I największa klęska PiS od czasu pożarcia Popiela przez myszy."

  To Popiel był z PiS... ja myślałem, że z PO (PO-piel).... ;)))))
 • @Bara-bar 22:08:13
  "Ja na prawde nie wiem jak mam ta sytuacje wytlumaczyc Norwegom, bo Norwedzy nie rozumieja takiej nienawisci i takiego dzialania ''dyplomacji''!"

  Jak to jak? Powiedz im, że to "najprawdopodobniej" były niemiecki szpion i zdrajca stanu (tupolew) i że Polska wystawiła drugiego Polaka - duuuużo bardziej kompetentnego (o ile to w ogóle możliwe, ale tego Norwegom oczywiście nie mów) i za którym nie ciągnie się taki smród jak dt...
  Myślę, że powinni załapać.

  Pozdro!
 • @Bara-bar 22:32:06
  "ale nie mozna ludzi zmusic do czytania Biblii."

  Oj tam, oj tam ;-))))))
 • @Jasiek
  PiS calkowicie sie zblaznil!
  Po takiej ''dyplomacji' caly PiS powinien byc przymusowo skierowany na badania psychiatryczne!

  A ja ani PO, ani Tuska wcale nie popieram, bo nie popieram, nie glosuje na zadna z partii!!!
 • @Bara-bar 22:08:13
  -Powiedz Norwegom, że Tusk to taki polski Qusling. Wtedy ci, którzy znają historię swojego kraju zrozumieją. Ci co nie znają nie będą Cię pytać. -Tych to tyle interesuje co przysłowiowy polski zeszłoroczny śnieg.
 • @PodziemnyRycerz 18:32:40 Jesteś prawdziwym Rycerzem!
  5* (dla Ciebie, oczywiście!)
 • @Moher 01:02:32
  "Powiedz Norwegom, że Tusk to taki polski Qusling."

  A jak trafi na zwolenników mistera Q? ;-))))

  Ukłony i 5* za koment.
 • @Bara-bar 23:55:02
  "A ja ani PO, ani Tuska wcale nie popieram, bo nie popieram, nie glosuje na zadna z partii!!!"

  Aj waj! ;-)

  Moim zdaniem to błędne podejście. Nawet SLD zrobiło coś dobrego - znacząca obniżka CIT... (nie wiem, jak ja to mogłem napisać). Samoobrona chciała polikwidować bajzel z agencjami i funduszami to dostali mnóstwo głosów (trochę za mało - także z powodu Pani podejścia). Trzeba było odsunąć polszewię od władzy? No to poszło.
  Moim zdaniem lepiej jest traktować partie instrumentalnie i patrzeć na konkrety, które mogą zrobić a nie na wodolejstwo o "nowoczesności", "wartościach" itd.
  Teraz został na placu boju Kukiz'15 (tam jest chyba najwięcej Polaków), WPS (jak wystartują) i Zmiana (plus za poprawny stosunek do Rosji)
  I nie wolno już popierać PO (i klonów) ani więcej głosować na PiS, PSL, SLD.

  Takie jest moje podejście... może chociaż trochę dobrego w nim jest.

  Ukłony
 • @Jasiek 01:07:52 -Wzajemne ukłony!
  -Ciężko o takiego w kraju nienagannej poprawności. -Musiałaby mieć szczęście, jak ten, co zgarnia główną pulę totolota. (sorki za "literówkę" should be "Quisling!)
 • Nie chodzi o Tuska
  Spójrzmy na fakty:
  1. Tusk zwyciężył w miażdżący sposób
  2. wygrały Niemcy
  3. przegrał PiS
  4. przegrała Polska
  5. Polska jest coraz bardziej osamotniona i izolowana
  Obecna startegia zagraniczna PiS:
  budować wrogów na Wschodzie (Rosja)
  budować wrogów na Zachodzie (UE)
  Genialny plan!
 • @Robik 01:37:334. "przegrała Polska"
  -Nie rozpaczaj. -Tym razem Polska wygra te rozgrywki.
 • @Robik 01:37:33
  "2. wygrały Niemcy"

  I dlatego donek będzie ratował europejski bajzel przed upadkiem. Wiadomo z jakim skutkiem ;-) Cała UE zrobiła na złość PiS-owi...

  Mylę się?
 • @Jasiek 01:49:59 "Cała UE zrobiła na złość PiS-owi..."
  -A może sobie krzywdę? :)))
 • @Moher 02:00:14
  "-A może sobie krzywdę? :)))"

  Cicho - sza... Oby tak dalej - nie wolno ich uświadamiać
 • @Jasiek 02:07:42 -Ano tak!
  -Teraz dopiero rozumiem radość i satysfakcję tutejszych patriotów! -To Ci spryciule! Udają. :)))
 • -O używających tak przemyślnych forteli Pan Zagłoba zwykł mawiać przed kolejnym kuflem piwa;
  "Senatorska to głowa" :)))
 • 27 do 1.
  Ale mielismy za to mniej fauli i 3 rzuty rozne.
  27 krajow nie zrozumialo, ale my rozumiemy.
  Szach mat.
 • Przecież było dwóch kandydatów — Polaków
  Polska wystawiła JSW, a DT kto wystawił? Niemcy? UE? Sam się wystawił? (bo to jak to było mi umknęło).

  Wedlug mnie my za bardzo się przejmujemy co o nas napiszą na Zachodzie. To jest przecież nieistotne, bo liczą się fakty. Faktem będzie jakiś traktat czy umowa handlowa między panstwami. Choć one też nie gwarantują stabilności (traktaty — II wojna światowa). To głosowanie pokazało nam na kogo można liczyć i dobrze.

  Wiele osób mówi, że rola DT jest bardzo wygodna dla Niemiec, bo będzie realizował ich politykę i stanie się zderzakiem dla niepopularnych treści jakie będzie wprowadzał. A to bardzo wygodne.

  Czytam w Internecie, że co niektórzy politycy naciskają na UE, aby nałożyła pieniężne kary na państwa, które odmówiły przyjęcia uchodźców. Co zrobi wtedy DT?
 • 27 - 1
  https://pbs.twimg.com/media/C6icxCxVsAk1RIn.jpg
 • @PodziemnyRycerz 18:59:18
  Kaczyński osiągnął to co chciał:
  1. Tusk nie wrócił do Polski (Schetyna też odetchnął, ale Schetyna jest dla Kaczyńskiego o niebo korzystniejszy)
  2. Chciał pokazać, że Tusk reprezentuje interesy Niemiec, a nie Polski (no i pokazał)
  3. Elektorat PiSowski nie darowałby Kaczyńskiemu, że poparł Tuska (no i nie poparł)
  4. UE pokazała że tańczy pod dyktando Niemiec, a inni to tylko krawat do garnituru (no i pokazał, że tak jest)
  5. To że państwa porozumienia wyszehradzkiego nie poparły Polski (to teraz będzie mógł mówić, że jest to przykład dbania wyłącznie o interes narodowy, tak jak mówi. Widocznie tamtym się tak opłaca, być może Merkel coś im obiecała)
  6. Za parę miesięcy w UE będzie taki cyrk (to przewidują analitycy), że jakiś lokaj Merkelowej (Tusk) będzie wyglądał jak dziecko we mgle w tej sytuacji (i Kaczyński powie: a nie mówiłem, że się nie nadaje)
 • @Husky 16:47:43
  Najwyższy czas zrobić porządek z Polsatem i TVN-em . Trzeba zmienić warunki nadawania reklam, albo po raz pierwszy w III RP przeprowadzić zwykłą kontrolę skarbową. Później naprawdę będzie mało czasu.
  Warszawska Gazeta podała, że od stycznia w Izraelu szkoli się 100 polskich ochroniarzy. Firma ochroniarska podaje jakieś niewiarygodne tłumaczenia. Moim zdaniem, te 100 osób ma stanowić trzon jakiegoś nowego majdanu w Warszawie. Po nieudanym puczu z 16 grudnia to jest właśnie ta korekta dokonana przez WSI. Teraz jest szkolona stuosobowa grupa uderzeniowa, nie wahająca się przed zabójstwami.
  Link do artykułu -http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3241-jak-bida-to-do-zyda-co-w-izraelu-robi-grupa-100-polskich-ochroniarzy
 • @Husky 16:47:43
  27 - 1
  Znakomicie to pokazałeś ( zdjęcie)
 • fox
  Co za pieprzenie.
  Tusk nie działał na korzyść Polski, a wręcz przeciwnie.
  Dlatego nie powinien dostać polskiego poparcia.
  Oczywiście motywacje "dojnej zmiany" były zupełnie inne.
  Ale mam gdzieś motywacje, skoro akurat robią to co powinni.

  Owszem.
  Jest jeszcze jeden wątek.
  Tusk, jako znający polskie realia mógłby hamować dojenie Polski i Polaków przez dojną zmianę.
  Ale chyba tylko przypadkiem i bardzo łatwo pozwoliłby na dojenie nas przez kogoś innego.

  Poza tym, czy JE Tusk się spisał na swoim stanowisku.
  Przecież powinien reagować gwałtownie i skutecznie, gdy Europę zalewała fala najeźdźców.
  Czy zrobił coś dobrego w tej kwestii, czy tylko popierał niemieckie pomysły na wmuszenie Polsce odpadów przebranych przez Niemcy.

  No.
  I czy wpuszczenie hord jest korzystne dla Polaków i Polski, czy nie.
  Bo raczej chyba wypycha Polaków z rynku pracy, wywaliło WB z UE ze szkodą dla Polski i Polaków właśnie, bo mogli tam się urządzić i w tak dużej masie nawet coś znaczyć.
 • @lchlip 18:30:52
  Ale argument.
  Wyzwanie kogoś, kto może przejaskrawił, ale nie za dużo.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930