Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Stan wojenny w umysłach Polaków anno domini 2016

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolność, demokracja, solidarność, swobody obywatelskie, otwarte wyrażanie swoich poglądów i zwrócone oczy ku zachodowi a nie Moskwie były największymi zagrożeniami dla komunistycznego totalitaryzmu.

 Dyskusje powtarzają się co roku. Mało co się zmieniają. Faktów dotyczących tragicznych wydarzeń sprzed 35 lat zmienić się nie da. Może tylko, być może, że to nie generał a szeregowiec Jaruzelski prowadził wojskową juntę ratującą czasowo polski socjalizm. No i również odkrywamy „odważnych” z tamtego okresu idących z ówczesną juntą ręka w rękę, ale jednak skrycie, jak się po latach dowiadujemy, jej się przeciwstawiających.

 

 

 

 

Każda władza kreuje swoich własnych bohaterów, Wałęsowie znikają, pojawiają się Piotrowicze. Tylko 35 lat a HISTORIĘ już trzeba korygować, tu i ówdzie zretuszować, zmienić akcenty, dodać i wyrzucić, zapomnieć niesłuszne a zrehabilitować właściwe. Przyzwyczajamy się powoli do tego, akceptujemy mniej lub więcej, słyszymy nowe opinie, stare powoli wymierają lub są zrzucane do piwnicy Historii. Teraz to nie historycy, ale politycy decydują jak powinniśmy czcić poległych w stanie wojennym i których. Czy tylko tych z roku 1981 czy również tych, którzy zginęli w tragicznej katastrofie roku 2010.

Odległa grudniowa tragedia dotycząca Narodu i Państwa, ciemna noc policyjnych pałek, zapełnianych więzień i obozów internowania, wrzaskliwych krzyków propagandy zakrzykującej Solidarnościowe postulaty i odebrane podstawowe prawa obywatelskie zmierzające do zasznurowania ust każdemu, kto myślał inacze,j była przeprowadzona rękoma ludzi żyjących w Polsce ogarniętych żądzą władzy. Nie wyobrażali sobie Polski innej, nie widzieli świata, który nadchodzi, nie umieli i nie chcieli słuchać głosów wyrażających inne opinie, odmienne poglądy czy różnorodne ludzkie marzenia. Opętani żądzą władzy za wszelką cenę, gotowi byli strzelać, maltretować, poniżać i zamykać w miejscach odosobnienia tych, których określali, jako wichrzycieli, zdrajców, kosmopolitów wpatrzonych w zachodnie demokracje, występujących przeciwko władzy i nierozumiejących uwarunkować ówczesnego świata demoludów żyjącego na łasce sowieckiego imperatora.

Mało kiedy w polskiej historii był Naród tak podzielony na rządzących i rządzonych. Było to możliwe, gdyż totalitaryzm za pomocą swoich sługusów wypracował metody ciemiężenia swoich poddanych. Zaprzągł do tego wszystkie dostępne środki począwszy od mediów a na Podstawowej Organizacji Partyjnej w Pipidówku Dolnym skończywszy. Wszystkie instytucje, organizacje, sądy, parlament, inicjatywy obywatelskie – wszelka działalność społeczna i jej kontrola odbywały się pod egidami partii. Totalne uzależnienie od PZPR dawało nieograniczone możliwości zawładnięcia nie tyle umysłami, co działaniami państwowego organizmu i prowadzenia zjednoczonej kampanii przeciwko innowiercom szkalującym Polskę i prowadzących ją do zguby.

Wolność, demokracja, solidarność, swobody obywatelskie, otwarte wyrażanie swoich poglądów i zwrócone oczy ku zachodowi a nie Moskwie były największymi zagrożeniami dla komunistycznego totalitaryzmu. Ostatnie konwulsje w postaci stanu wojennego zwiększyły ilość ofiar i doprowadziły do gospodarczej ruiny. 35 lat podnosimy się z bagna, do którego wepchnęli nas współbratymcy. Podnosimy się mając przed oczyma wartości, o które walczono. WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA, SOLIDARNOŚĆ, OTWARTE WYRAŻANIE POGLĄDÓW i jeszcze kilka zawartych w europejskich a nie azjatyckich wartościach.

W dniu dzisiejszym, w rocznicę stanu wyjątkowego warto pamiętać o słowach Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku lat:

„Jest czymś naturalnym i oczywistym, że w demokratycznym kraju się demonstruje. 13 grudnia to ważna rocznica, ale także dobry moment, w którym można głośno powiedzieć o aktualnych sprawach. O tym, że mamy poważny problem z polską wolnością. Ci, którzy rządzą, najwyraźniej nie potrafią sobie radzić w kraju, gdzie jest wolność, i na różne sposoby starają się ją ograniczyć.”

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930