Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Historia kołem się toczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komunizmu już nie ma. Tak się nam przynajmniej wydaje. Ale komunistyczny rodzaj myślenia wbił się nam głęboko do podświadomości. Połączony ze zwykłą ludzką głupotą, zawiścią i nienawiścią daje mieszankę wybuchową.

 

 

Były prokurator Piotrowicz przeszedł długą drogę. Jego kariera i możność jej kontynuowania na szczytach władzy w dzisiejszych czasach to nie tak rzadki przypadek zdarzający się przecież częściej niż sugerowałyby to nam czołówki gazet. I chociaż został wyniesiony przez PiS do symbolu walczącego o PRAWO to przecież po drugiej stronie tego sporu czyli w obecnej opozycji, PZPR-owców też nie brakuje. Dawni towarzysze wszędzie mieli konekcje i we wszystkich partiach potrafili się zaaklimatyzować. Takoż zresztą jak i całym społeczeństwie a i z pewnością na salonie24 też ich nie brakuje. Taka jest Polska ze swoją niedawną historią i nie ma się temu co za bardzo dziwić.

Hasła dekomunizacji głoszone kiedyś zostały już doszczętnie zapomniane nie tylko, jeśli chodzi o osoby, lecz również idee. Odwoływanie się do roli państwa przy rozwiązywaniu problemów gospodarczych, uwalnianie się przez rządzących od kontroli własnych poczynań, zmniejszanie obszarów społecznych wolności i coraz mniejsze liczenie się z opinią mniejszości protestującym przeciwko wielu błędom i wynaturzeniom to tylko przykłady powracania do przeszłości. Dialog społeczny powoli przestał istnieć chociaż nigdy nie był specjalnie doceniany. Obietnice pana Prezydenta w tym zakresie jako reprezentanta wszystkich sił społecznych pozostały pustą frazą i nawet nie podejmuje on wysiłków, aby łagodzić, tam gdzie się oczywiście da, powstające i narastające konflikty obywatelskie.

Dekomunizacja znaczyła jeszcze niedawno ostracyzm w stosunku do wszystkich osób związanych w jakimś stopniu z komunistycznym PZPR-em a już w szczególności z jego czołowymi przedstawicielami należącymi do tzw. NOMENKLATURY. To były przecież najlepsze kadry partyjne, specjalnie szkolone aby chronić reżim przed masami zwykłych szaraczków i wyselekcjonowane do kierowania partią i całym państwem. Bez nich, chronionych licznymi przywilejami, nie udałoby się przez 45 lat tłamsić ponad 30 milionów Polaków. To oni mogli więcej, byli „lepsi”, mieli więcej możliwości i byli szczytem państwowej piramidy.

To „Piotrowicze” czy to z przekonań ideowych czy czysto konformistycznych i łajdackich byli „śmietanką” partyjnej maszyny. Po drugiej stronie była masa „Pikulów” żyjących tak jak się dało i jak PRL-owskiej masie żyć kazano. Te podziały były jasne i klarowne, zrozumiałe dla każdego, żyło się z tym na co dzień i wiadomo było co jest grane. „Partyjny” – to było słowo naładowane treścią znaną tylko mieszkańcom demoludów a nie były to w najmniejszym stopniu treści pozytywne. Zmieniło to się jednak i po ponad 25 latach „partyjny” nie musi już być tym czym był kiedyś. Może być wartością POZYTYWNĄ a przynależność do PZPR-u nie musi być tylko i wyłącznie godna nagany.

To co obecnie się dzieje i co związane jest z rolą tow. Piotrowicza i w PiS-ie, i jako przewodniczącego Sejmowej komisji Sprawiedliwości pokazuje jak bardzo zmieniły się role. Dawniej jeśli nie pogardzany to traktowany co najmniej z podejrzliwością czy nieufnością dzisiaj jest BRONIONY jako dzielny PATRIOTA walczący z komunistą panem Rzeplińskim o zmniejszenie wpływów komuny w Polsce i zwiększenie demokracji dla wszystkich Polaków. Prokurator rejonowy sądzący według praw stanu wojennego wprowadzonego przez Jaruzelskiego i oskarżający zgodnie z dekretami WRON-y, staje się SYMBOLEM dzisiejszego PiS-u w walce o wolność. Podpisujący akt oskarżenia i żądający 3-letniego więzienia dla kogoś roznoszącego ulotki znajduje tysiące zwolenników i cieszy się DŁUGOLETNIM poparciem „Prawa i Sprawiedliwości”. Krzyczy „PRECZ Z KOMUNĄ” do milionów Polaków naigrawając się z tych wszystkich z nią walczących. Staje się bohaterem walczącym o słuszną sprawę.

Jak haniebne mogą być ludzkie zachowania widać po salonowych dyskusjach. To nie tylko uczynienie z Piotrowicza bezwolnego PZPR-owca zamieszanego przez kogoś tam w podpisywanie oskarżeń, ale to również ISYNUACJE w stosunku do Pikuli mogącego być przecież SB-eckim agentem. Bo przecież takich jak Pikula to reżim bez powodu nie wypuszczał a PRAWO BYŁO PRAWEM nawet w stanie wojennym, czyli trzeba go było przestrzegać i trudno za to winić Piotrowicza.

Oskarżyciel staje się ofiarą a oskarżony SB-eckim kapusiem. I jeszcze się broni takich niegodziwych prowokacji usprawiedliwieniem: to przecież tylko HIPOTEZA a takich to nikt przecież nie broni stawiać. Można się zapuścić w świat plucia, oczerniania i mieszania z błotem. To tylko HIPOTEZA!

Komunizmu już nie ma. Tak się nam przynajmniej wydaje. Ale komunistyczny rodzaj myślenia wbił się nam głęboko do podświadomości. Połączony ze zwykłą ludzką głupotą, zawiścią i nienawiścią daje mieszankę wybuchową. Oskarża się tych, których powinno się bronić a usprawiedliwia łajdaków, bez których Jaruzelski nie mógł się obyć. I bez pomocy których nie byłoby stanu wojennego

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930