Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 62 komentarze

Państwo funkcjonujące po północy na druku L4

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TRZECH PiS-owskich sędziów z Trybunału Konstytucyjnego jednocześnie zmogła ciężka choroba i nie byli wstanie podnieść się z łóżek, aby stawić się w swojej pracy.

 

Ustawy od jakiegoś czasu uchwala się w trybie nocno-błyskawicznym i ciągu 24godzin. Prezydent podpisuje je w ciągu 2 godzin od przegłosowania w Sejmie bo zupełnie przypadkowo znalazł się w tym czasie przy biurku w Pałacu Prezydenckim. A na dodatek TRZECH PiS-owskich sędziów z Trybunału Konstytucyjnego jednocześnie zmogła ciężka choroba i nie byli wstanie podnieść się z łóżek, aby stawić się w swojej pracy. Druki L4zostały wypełnione i tym oto sposobem państwo znalazło się w następnej fazie commedia dell'arteodgrywanej na oczach pospólstwa przez wytrawnych polityków.

 

Drwiny z druków L4 to nowe taktyczne zagranie partii rządzącej próbującej wybrać SWOJEGO prezesa TK. Płacić i tak będą im płacić a pochorować nie tylko można, ale jak tego wymaga interes państwa pod kontrolą PiS-u to nawet i trzeba. Unieruchomić, doprowadzić do dysfunkcjonowania, skomplikować i postępować przeciwko wszelkim regułom politycznych reguł to są nowe „wartości” promowane przez „dobrą zmianę”. Jak jest możliwe, aby podobne „sztuczki” były wykorzystywane w rządowo-państwowym procesie działania najwyższych konstytucyjnych organów to tylko chyba głównodowodzący swoim partyjnym wojskiem oraz sędziami (podobno niezależnymi) mógłby nam wyjaśnić. Podejrzewam jednak, że odeśle nas do druków L4, bo te przecież nie kłamią.

To co przed ponad rokiem czasu miało być tylko drobną potyczką w przejmowaniu państwa i jego wszelkich instytucji z przynależnymi dobrami stało się ordynarną walką coraz bardziej przekraczającą granice śmieszności. PiS mógł osiągnąć te same cele, czyli przejęcie większości w Trybunale jak również obsadzić fotel Prezesa gdyby tylko uzbroił się w cierpliwość i poczekał ileś tam miesięcy dłużej. Nie przeszkodziłoby to uchwalić tego, co już uchwalone, bo przecież pani premier Szydło i tak chwali się zrealizowaniem wszystkiego, co było planowane. Ten cholerny TK siedzi jednak jak zadra w czterech literach, jego prezes mówi co o tym wszystkim myśli i do tego publicznie a to przecież niedopuszczalne w demokratycznym państwie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Większość ustaw procedowanych w Sejmie o TK odbywa się w nocy, sędziowie byli zaprzysięgani przez dyspozycyjnego Prezydenta ileś miesięcy temu na ranem, teraz się wspólnie „politycznie” pochorowali – nic tylko boki zrywać. Polska demokracja pokazuje, na co ją stać a to jeszcze prawie na pewno nie koniec. Jak oznajmia pani posłanka Pawłowicz nie jest wykluczone, że Straż Miejska wejdzie do budynku Trybunału i zrobi tam porządek. Nie wspomniała tylko, czy może karetki pogotowia zaczną dowozić PiS-owskich sędziów na posiedzenia, pan Ziobro nakaże kontrolę druków L4 w całej Warszawie a pan Kamiński z CBA wyśle swoich cichociemnych do lekarzy je wystawiających.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Polska coś tam, coś tam....
  Autor celowo wprowadzasz w błąd czytających?

  Nazywaj bałagan bałaganem a nie polską demokracją.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • POLITYKA

  Osamotniony PiS zaczyna walczyć sam z sobą

  Potężny zgrzyt w partyno-rządowej maszynerii, której funcjonariusze nie wiedzą co robić i co mówić. Pomocne prawicowe media zaczynają z wolna rozpętywać nagonkę. Głównodowodzący zwołuje na herbatkę w swoim gabinecie wszystkie państwowe szychy. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Następny do dymisji: Antoni Macierewicz

  Wacław Berczyński miał dość swojej niefortunnej działalności, jako lotniczy ekspert i wziął nogi za pas. W Polsce została ośmieszona kolejna smoleńska podkomisja a Antoni Macierewicz otrzymał następny siarczysty policzek. czytaj więcej

 • POLITYKA

  Smoleńska klątwa

  Smoleńsk 10 kwietnia 2010 to trauma zwiększająca podziały w społeczeństwie, rozgrywana politycznie i wykorzystywana do celów niezwiązanych z żałobą czy wspomnieniami o zmarłych. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031