Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Smoleńska makabra

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od sześciu lat trwa śledztwo i wydawało by się, że kiedy nowa władza weźmie sprawy w swoje ręce zapanuje jakiś spokój wokół tragicznych wydarzeń a wszelkie środki zostaną skierowane do jak najszybszego zakończenia sprawy

 

Trudno, naprawdę trudno to pisać, ale największa powojenna polska tragedia staje się powoli makabryczną grą politycznych i biznesowych interesów, w której liczne grupy wyżywają się pod płaszczykiem dochodzenia do „prawdy”. Ileż to mieliśmy wersji katastrofy, ileż teorii, jak wiele dyskusji, pojawiających się i znikających „dowodów”, samolotów startujących z Okęcia, bomb, fal uderzeniowych, świadków widzących eksplozje i nawet trotyl ukryty w poszyciu. Od sześciu lat trwa śledztwo i wydawało by się, że kiedy nowa władza weźmie sprawy w swoje ręce zapanuje jakiś spokój wokół tragicznych wydarzeń a wszelkie środki zostaną skierowane do jak najszybszego zakończenia sprawy i wysnucia wniosków przez kolejną (sub)komisję.

Nic bardziej mylnego. Oto ukazuje się film prezentujący kontrowersyjną wersję spisków i wybuchu, zostają podjęte decyzje o ekshumacji WSZYSTKICH ciał i część rodzin protestuje, NOWE wnioski o odszkodowania zostają rozpatrywane, ugody są zawierane ze specjalnie do tego celu powołanym w MON-ie pełnomocnikiem, wojskowe apele o poległych w walkach w służbie Ojczyzny zostają uzupełnione o POLEGŁYCH w Smoleńsku a miesięcznice na Krakowskim Przedmieściu mają otrzymać rezerwację miejsca i czasu na następne trzy lata.

Jak by tego wszystkiego było za mało, pan Sakiewicz z GPC, po ekshumacji ciał pana Prezydenta Kaczyńskiego i Jego małżonki ogłasza” „Wyniki badań sekcji zwłok pary prezydenckiej jednoznacznie wskazują na to, że samolot TU-154M, którym leciała delegacja do Katynia 10 kwietnia 2010 r., uderzył w ziemię kołami”. Ekshumacji, po której wstępne wnioski przeprowadzających obdukcje mówią o "wielonarządowych obrażeniach ciała typowych dla wypadków komunikacyjnych".

Walka pomiędzy prawicowymi frakcjami GPC Sakiewicza i koncernu braci Karnowskich rozgorzała z nową energią. Nowe paliwo do walki o władzę, wpływy u Prezesa i udział w rynku medialnym. Przerzucanie się inwektywami, oskarżenia o zdradę i ośmieszanie, manipulacje, kpienie z faktów prawdziwych albo urojonych i promowanie się, kto jest większym patriotą. I jeszcze raz smoleńska tragedia używana do przyziemnych celów. Już nie ma myślenia o ciałach w trumnach, smutku i bólu, ludzkich tragediach i narodowej traumie. Jest tylko własny, parszywie egoistyczny cel: CO JA(MY) MOGĘ ZYSKAĆ NA SMOLEŃSKIEJ TRAGEDII.

Jak długo będzie rozgrywana to żenujące i kompromitujące widowisko? Kiedy się skończy przerzucanie się ciałami i wykorzystywanie ich do własnych celów? Kiedy Polacy uświadomią sobie do czego właściwie sami doprowadzili? Kiedy ciała w trumnach znajdą spokój w poświęconej ziemi, a prawdziwa żałoba pogodzi rozrywany na strzępy NARÓD? Bo nie łudźmy się, że zbliżamy się do prawdy, jest dokładnie odwrotnie i należy się poważnie zastanowić czy to właśnie nie jest właściwym celem tych wszystkich machinacji.

 

 

KOMENTARZE

  • @Autor
    Jeden dzień po zakończeniu Gibraltarskiej farsy . Pozdrawiam. http://www.hiszpania-apartamenty.pl/przewodnik-po-hiszpanii,katastrofa-w-gibraltarze,1746.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930