Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Jan III Sobieski gonił, Waszczykowski zaprasza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednym słowem: „Polak, Turek – dwa bratanki…” jest nowym akcentem i DOBRĄ ZMIANĄ w polskiej polityce zagranicznej.

 

 

Meandry polskiej polityki zagranicznej wykonaniu rządzącej partii trudno da się przewidzieć, ale widoczny jest jej główny kierunek na południe i wschód. Po zacieśnianiu stosunków z Grupą Wyszehradzką oraz z Węgrami będącymi w Orbanowskim wydaniu wzorcem nie tylko dla posła Kaczyńskiego, przyszła kolej na Turcję. Minister Waszczykowski zadeklarował: Polska jest otwartym i zdecydowanym członkiem UE, który popiera współpracę UE z Turcją i chcielibyśmy Turcję widzieć również w niedalekiej przyszłości, jako członka UE”. 


Pan minister jest pełen uznania dla tak nam przyjacielskiego kraju i przypomina ile mu zawdzięczamy. W wywiadzie dla tureckich mediów oznajmia: „Polskę i Turcję łączy przyjaźń, która praktycznie nie ma odpowiednika w historii politycznej: ponad 600 lat stosunków dyplomatycznych”.
„To Turcja w XIX wieku udzieliła schronienia polskim żołnierzom po powstaniu listopadowym w 1831 roku, umożliwiając im osiedlenie we wsi Adampol (Polonezköy). Polacy pamiętają ten akt solidarności po dziś dzień. I podziwiamy ogromne zasługi, jakie Turcja ma obecnie w zapewnianiu schronienia milionom Syryjskich uchodźców”
„Razem z Unią Europejską i NATO dokładamy starań, aby zapewnić pokój na Bliskim Wschodzie. Będziemy robić, co tylko w naszej mocy, aby przywrócić stabilność w regionie, wspólnie z naszym przyjacielem przez wieki, Turcją”.Jednym słowem: „Polak, Turek – dwa bratanki…” jest nowym akcentem i DOBRĄ ZMIANĄ w polskiej polityce zagranicznej. Odkładamy przeszłość z królem Janem III do lamusa, pana Longinusa Podbipiętę wycofamy z lektur szkolnych a a Zerwikaptur będzie już synonimem ścinania tylko i wyłącznie krzyżackich łbów. Minister Edukacji Narodowej pani Zalewska przy okazji reorganizacji gimnazjów zmieni to i owo w wykładni Narodowej Historii, no bo przecież trzeba wypunktować naszego przyjaciela przez wieki, pomagającego nam osiedlać się w Turcji, której spłacimy długi zapewniając pobyt i dach nad głową w kochanej Unii Europejskiej.

Jak należy się domyślać, polski minister Spraw Zagranicznych będzie również optował i namawiał w Brukseli do zniesienia wiz dla naszych tureckich przyjaciół, gdyż musimy być otwarci i znieść ostatnie zapory oddzielające Europę od sojusznika z południowego wschodu oraz pomóc jednocześnie ponad 2 milionom uchodźców tam się znajdującym, przed którymi tak się broni pani premier Beata Szydło. Niewykluczone również, iż Waszczykowski pochwali kanclerz Merkel za wyrażenie zgody na ściganie niemieckiego satyryka wyśmiewającego tureckiego premiera, gdyż ułatwiłoby to podjęcie dyplomatycznych wysiłków uniemożliwiających pokazywanie kukły Jarosława Kaczyńskiego w czasie następnego karnawału w Niemczech.

Minister Waszczykowski jest ministrem i realizuje jakiś tam program polityki zagranicznej wytyczony przez PiSowską, rządową partię. Zbliżenie z Turcją jest prawdopodobnie realizacją „otwarcia” na południowy wschód i w jakimś tam stopniu rozszerza politykę MIĘDZYMORZA będącą ideą osi północ-południe, której częścią ma być Polska. Grupa Wyszehradzka, Rumunia, Bułgaria no i Turcja stają się państwami, ku którym zwracają się oczy rządzącej koalicji. Ciekawy kierunek w sytuacji, kiedy „zachód” zwraca nam uwagę co i jak myśli o naszych próbach stosowania europejskich norm i zachowania europejskich, politycznych zwyczajów.
 

KOMENTARZE

 • „Polak, Turek – dwa bratanki…”
  -A może szwagry?
 • -Bo najchętniej osiedlali nad Bosforem
  polskie branki...
 • -I to w luxusowych warunkach!
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9c/Jean-Baptiste_van_Mour_010.jpg/280px-Jean-Baptiste_van_Mour_010.jpg -Scena z Haremu z Pałacu sułtanów tureckich Topkapi. -Już wtedy Pokskie blondynki były w cenie. -Dostarczał głównie Chan, lennik Krymski, sam trzymający co lepsze w swoim haremie, w Bakczysaraju , regularnie łupiący ziemie Rzeczypospolitej pomiędzy tureckimi wyprawami na Kraków. www.instytutbadan.com.pl/slepy.php?id=23
 • .
  http://www.instytutbadan.com.pl/slepy.php?id=23 http://www.instytutbadan.com.pl/userfiles/image/harem_2.jpg http://wally24.pl/obraz-na-plotnie-0-102700477-Beautiful-brunette-belly-dancer-in-the-arabic-harem-interior.html -Haremowe luksusy.
 • Homo Atlantis versus Homo Polonus
  Turcy od wieków ulepszali swoją rasę za pomocą słowiańskich branek regularnie dostarczanych do haremów. Ja oczywiście nie twierdzę tutaj, że rasa turecka nie wymagała ulepszenia. A nawet rozumiem desperację Turków pod tym względem.

  Upłyneły stulecia , a każde z nich miało jakieś wiodące normy i filozofie. Powoli , nie wiadomo jak i kiedy, staliśmy się wyznawcami atlantyckiego śwaitopoglądu, gdzie rozbój, kradzież, kłamstwo i wojny proxi są powszechnie akceptowanym wyborem środków na uzyskanie wyznaczonych celów.

  Nie należy się zatem dziwić, że polskie partie rządzące, w tym PiS, pragną starą polską moralność dopasować do nowych założeń i to jest naprawdę trudne. Pewne rzeczy należ przemilczeć, niektóre ukryć, wiele przekręcić - nie piszę "kłamać", bo to nieładne słowo.

  Pan Waszczykowski po przejściu transformacji jest już przedstawicielem gatunku "Homo Atlantis" i reprezentuje "nową" moralność, natomiast reszta Polaków nie możę się odnaleźć w Europie ze swoimi "starymi" wizjami dobra i zła. Dlatego, kiedy pan Waszczykowski przeżywa egzystencjonalne lęki w obliczu Rosji, to Polacy z trudem powstrzumują się od śmiechu. A kiedy pan Waszczykowski udaje się do Ankary i z radością mówi "wspólnie z naszym przyjacielem przez wieki, Turcją", to Polakom mrowie przechodzi po plecach, a w nocy słyszą głosy przodków, którym też coś odbiera spokój wiecznego odpoczywania.

  To się wszystko zmieni poprzez edukację, lub jej brak, media, telenowele z Seraju i wolnorynkową demokrację. Wszystko się unormuje. Młode pokolenie zaakceptuje "nową' moralność. Należy tylko usunąć pewne strony z historii Polski, po prostu je wydrzeć, a swiatopoglądy same się później zmodyfikują.

  "Ojcowie narodu" może się i czasem dziwią, że Turkom jakoś łatwiej było dopasować się do ideału gatunkowego "Homo Atlantis", zapominając w momentach rozgoryczenia polską rasą, iż Turcy mieli szczęście się już urodzić ze wszystkimi atlantyckimi "wartościami", a my już niestety nie.
 • @AgnieszkaS 03:20:49
  Znakomity komentarz!

  Pozdrawiam!
 • Autor
  Dla mnie osobiście jest wielką zagadką, dlaczego ten znamienity post skazano na loch?

  Pozdrawiam!
 • @Jinks 10:17:38
  Dziękuję!

  Napisałam ten komentarz, ponieważ, podobnie jak Pan, nie rozumiem, dlaczego ten post skazano na loch. To jest mój wyraz poparcia dla Autora.

  Również pozdrawiam!
 • @Jinks 10:17:38
  @AgnieszkaS.
  Dziękuję.
 • @Jinks 10:17:38
  @Jinks
  Dziękuję.
 • @Ex admin 20:28:19
  @Ex admin
  Dzięki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031