Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

3 lata dla zgwałconej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żadna z politycznych partii nie popiera ustawodawczej inicjatywy doskonale zdając sobie sprawę, iż przeważająca część wyborców, niezależne od partyjnych referencji, uważa istniejące ustawodawstwo za kompromis niewart naruszania jego podstaw.

 

 

 

 

 

 

 

według nowego projektu ustawy przygotowanej przez fundację „Pro – Prawo do życia” decydującej się na usunięcie płodu. Nawet, jeżeli był to gwałt zbiorowy. Kobiety nie będzie można również ocalić od ewentualnej śmierci związanej z ciążowymi powikłaniami, gdyż lekarzom będą groziły karne paragrafy za diagnozy prowadzące do przerwania ciąży. Matka będzie zmuszona, aby ciężko uszkodzony i niezdolny do życia płód rodzić niezależnie od jakiejkolwiek, własnej czy lekarskiej decyzji. Badania prenatalne zabronione a seksualne uświadamianie dopasowane do rodzicielskich żądań.

 

 

Powyższe przykłady są skrajne, ale zdarzające się w codziennym życiu. Obecna ustawa antyaborcyjna zakazuje przerywania ciąży ściśle definiując wyjątki związane z gwałtem, uszkodzeniem płodu i zagrożeniem życia matki. Mimo tego jest określana za jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie, ale jest to zrozumiałe w kraju, gdzie ilość definiujących się katolików jest znacznie wyższa niż w innych częściach Europy. Ale pomimo tego sondaże wykazują, że zaostrzenia obowiązujących w tym względzie przepisów chce tylko ok. 1/5 ankietowanych, natomiast ponad połowa oczekuje ich złagodzenia. Wśród nich są oczywiście również katolicy niestosujący się do biskupich zaleceń, chociaż uważających się oczywiście za Wierzących.

Żadna z politycznych partii nie popiera ustawodawczej inicjatywy doskonale zdając sobie sprawę, iż przeważająca część wyborców, niezależne od partyjnych referencji, uważa istniejące ustawodawstwo za kompromis niewart naruszania jego podstaw. Polska katolicka hierarchia jest oczywiście przeciwna i czując sprzyjający polityczny klimat otwarcie dąży do narzucenia całej reszcie społeczeństwa swojej religijnej, restryktywnej wizji życia poczętego. Co może dziwić to fakt, iż katolicy, przynajmniej nie wszyscy, nie bardzo uznają za własne nauki biskupów i Kościoła przyczyniając się do utrzymywania szacunkowych liczb przerywanych ciąży na poziomie ok. 100 tysięcy rocznie.

Rządząca partia oświadcza, ustami swojego Prezesa, że nie będzie wymagana dyscyplina partyjna przy ewentualnym głosowaniu w Sejmie. Okazuje się, iż jest ona wymagana przy uchwalaniu np. ustawy 500+ czy zmian w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i dziesiątek innych pomniejszych decyzji rządowych, lecz nauki biskupów i ich nawołania nie są wystarczającym czynnikiem do bezwzględnego poparcia dla całkowitego zakazu przerywania ciąży. Jarosław Kaczyński może nakazywać uchwalanie ustaw, ale nie tej, której KK najbardziej zależy. Pokazuje to tylko jak bardzo jest ta inicjatywa nie na rękę rządzącej partii zdającej sobie sprawę, że światopogląd katolicki to jedno a życie polityczne i jego realia to drugie tym bardziej, jeżeli pamięta się, że i prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria wypowiadali się otwarcie przeciwko całkowitemu zakazowi i optowali za pozostawieniem istniejącego w tej sprawie, kompromisowego status quo.

Sprawa życia poczętego, przerywania ciąży, katolickiego światopoglądu i reperkusji stąd wynikających na prawo karne i jego stosowanie, na życie kobiet i ich decyzje nie zawsze związane tylko i wyłącznie z własnym postępowaniem są elementem ideologicznej, światopoglądowej walki Kościoła tracącego nieustannie i nieprzerwanie swoich wiernych. Kapłani nie potrafią i nie są w stanie przekazać swoich Nauk w sposób zapewniający ich stosowanie. Z przekonania, z zasad Wiary, ze światopoglądowych przekonań i ze słuszności Chrystusowych Nauk. Zakaz, restrykcja, karanie i prawne zabranianie środkami leżącymi w gestii PAŃSTWA mają zastąpić to, co WIARA NAKAZUJE. Kościół odwołuje się nie do Wiernych i ich katolickich przekonań, ale próbuje WYMUSIĆ swoje Nauki za pomocą sądów i ich przedstawicieli. Próbuje narzucić swoją światopoglądową wizję świata również niewierzącym uznając niejako słabość swoich argumentów na niwie moralnej czy etycznej. Nie musi się również liczyć ze społeczeństwem, jako zbiorem różnych wyznawanych poglądów czy wizji świata i rozwiązywania jego problemów. Chociaż w innych sprawach czysto politycznych decyduje się na kompromisy i nie zawsze występuje pryncypialnie, chociażby w sprawach o oczyszczeniu własnych szeregów z „grzeszników” występującym przeciw Boskim przykazaniom czy tych Wiernych naruszających Boskie prawa o życiu poczętym, to jednak próbuje wpłynąć na zaostrzenie KARNYCH, PAŃSTWOWYCH  ustaw w stosunku do WSZYSTKICH obywateli. KK nie wspomina o KATOLICKIEJ ekskomunice dla kobiet za przerywanie ciąży, ale „obiecuje” 3 lata w państwowym więzieniu. Państwowa kara za niewywiązywanie się z dogmatów katolickiej Wiary?

 

KOMENTARZE

 • Pozwoliłem sobie zapoznać się z projektem tej ustawy
  I niestety jest to projekt, który stanowi ogromne zagrożenie dla życia młodych kobiet. Pozostawiam sumieniu tych co będą optowali za tą wersją kobiety zgwałcone. Zapytam jak zamierzają wspomóc rodziny, w których będą rodziły się dzieci upośledzone. Myślę, że Kościół jakąś pomoc materialną w tej sprawie planuje. Bo jeśli za czymś się optuje, to trzeba tego konsekwencje, również materialne ponosić.
  Jednak pozostaje trzeci punkt, ciąża stwarzająca zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety. Tu projekt przewidział możliwość aborcji ale zrobiono wydawałoby się nieznaczną, ale w rzeczywistości ogromną zmianę. Dotychczas mówiło się o możliwości aborcji ze wskazań medycznych. Nowy projekt mówi, o bezpośrednim zagrożeniu życia. Czyli nie mamy konsylium lekarskiego, które orzeka iż ciąża stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia kobiety, a mamy już sytuację skrajną, w której występuje bezpośrednie zagrożenie. Ile będzie takich przypadków, gdy decyzja zostanie podjęta zbyt późno? Często na dyżurach nocnych, decyzję będzie podejmował jeden lekarz, nie zawsze posiadający takie doświadczenie jak konsylium. Podziwiamy naszą siatkarkę, która dała życie swej córce sama umierając na raka, ale przecież to jest bohaterstwo, a nie wszystkie kobiety są bohaterkami. Pytanie, czy wykrycie raka u ciężarnej, jest już wystarczającym wskazaniem, by uznać, że istnieje bezpośrednie zagrożenie życia? Dlatego w przypadku zagrożenia życia i zdrowia to kobieta lub w konsultacji z jej rodziną powinni decydować, a nie dopiero stan bezpośredniego zagrożenia życia.
 • @Autor
  Kobieta w ciąży zawsze urodzi. Do wyboru ma, czy urodzi dziecko żywe, czy dziecko zamordowane.
 • .... żeby było jasne. Jestem przeciwny aborcji ... od poczęcia(!)
  /// Kościół odwołuje się nie do Wiernych i ich katolickich przekonań, ale próbuje WYMUSIĆ swoje Nauki za pomocą sądów i ich przedstawicieli. (...) KK nie wspomina o KATOLICKIEJ ekskomunice dla kobiet za przerywanie ciąży, ale „obiecuje” 3 lata w państwowym więzieniu. Państwowa kara za niewywiązywanie się z dogmatów katolickiej Wiary////

  Wracają czasy "świętej" inkwizycji. Wtedy też tortury, palenie żywcem na stasach, np za czary, posiadanie Biblii w językach narodowych, et.c. ,
  KK zlecał zależnej od siebie władzy świeckiej.

  Po co edukować i egzekwować zasady wynikające z przekonań religijnych, skoro można pójść na łatwiznę i na zasadzie sojuszu tronu z ołtarzem zaklepać państwowe restrykcje prawne?
  Po co ekskomunikować? Żeby się pozbawić dochodów?

  Przecież nawet takich zbrodniarzy, jak Mussolini, Hitler czy Ante Pavelic,
  nie zdecydowano się ekskomunikować.
 • @Husky 21:58:35
  tępak jesteś... i nie komentuj czegoś czego nie rozumiesz.
 • @Husky 21:58:35
  Co za bzdura, kobieta, której płód obumarł np. w 8 tyg. ciąży musi poddać się aborcji tegoż płodu. Nie zawsze da się wydalić samoistnie, a nawet wspomagając lekami, zostaje brzydko mówiąc wyskrobanie, inaczej posocznica u młodej kobiety pewna ja w banku. I mam niestety dwa takie przypadki wśród bliskich, dla matek tragedia, bo pragnęły dzieci, a lekarze z usunięciem martwego płodu przewlekali do ostatniej chwili, żeby nie podpaść pod paragraf.
 • @Husky 21:58:35
  Co za kretyński komentarz.
 • @Zawisza Niebieski 21:28:58
  ,,Dlatego w przypadku zagrożenia życia i zdrowia to kobieta lub w konsultacji z jej rodziną powinni decydować, a nie dopiero stan bezpośredniego zagrożenia życia."

  O to właśnie chodzi, o to walczyły kiedyś feministki, aby kobiety nie były traktowane jak maszynki do rodzenia i aby życie kobiet nie miało mniejszej wartości niż życie ich nienarodzonych dzieci. To dopiero lewactwo, które zinfiltrowało i przejęło wszelkie idee feminizmu, zrobiło z niego ideologię, a aborcję, która powinna być środkiem ostatecznym, traktuje jako symbol wolności i wyzwolenia.

  Zachowajmy równowagę, jeśli nie chcemy państwa teokratycznego.

  Swoją drogą, ciekawa jestem, kto nie może spać po nocach i knuje nową ustawę ,,ulepszającą" ustawę bardzo wyważoną jak na dzisiejsze czasy? Mało to problemów w Polsce? Trzeba dokopać kobietom, które stanęły przed ekstremalną sytuacją życiową, odebrać im prawo niezwykle trudnej przecież decyzji?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930