Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Antykomunistyczny bolszewizm PiSu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Intelektualiści, którzy w przeszłości stawiali diagnozy pokrewne tym co głosił Jarosław Kaczyński stali się jego bardzo krytycznymi recenzentami.

 

 

Jadwiga Staniszkis nie ma obecnie na prawicy dobrej prasy. Jedna z niewielu znająca Kaczyńskiego jeszcze z czasów studenckich i przez dziesięciolecia jego polityczna zwolenniczka, jest ostatnio bardzo krytyczna oceniając praktyczną realizację IDEAŁÓW głoszonych przez kierowaną przez niego partią. „Zdrada” pani profesor jest tak wielka, iż hejtowanie na jej temat stało się prawie obowiązkiem zwolenników rządzącej partii. Mało kto z sympatyków PiSu próbuje jednak zrozumieć rozczarowanie pani profesor, które zresztą wydaje się podzielać wielu zwolenników tzw. wyborczego centrum głosujących na Prawo i Sprawiedliwość w ostatnich wyborach, skuszonych obietnicami nie tyle samego Kaczyńskiego sprytnie odsuniętego wtedy na drugi plan, lecz wysuniętych przez niego drugoplanowych politycznych postaci.

Pani profesor od kilku miesięcy nie bawi się w dyplomatyczne wypowiedzi. O Prezydencie mówi "Kompromituje się nie tylko jako prezydent, ale jako prawnik". O Marszałku Sejmu: "czuje się upokorzona tym, że drugim człowiekiem w państwie jest Marek Kuchciński, ewidentnie człowiek dyspozycyjny i człowiek tej infantylnej dyktatury”,o rządzącej partii „Ja to nazywam antykomunistycznym bolszewizmem. Oni myślą, że to jest naturalny sposób działania, jeśli się wygrało, że się bierze wszystko ”. Wypowiedzi mocne i niepozostawiające wątpliwości. Krytyka tym mocniejsza, iż padająca z ust osoby niezależnej i niepowiązanej ani politycznie ani biznesowo z PO. Krytyka w zasadzie nie jednostkowa, bo PiSowscy zwolennicy jak Jan Rokita, Zbigniew Bugaj czy Paweł Śpiewak nie różnią się negatywnymi ocenami partii Kaczyńskiego od pani profesor.

Intelektualiści, którzy w przeszłości stawiali diagnozy pokrewne tym co głosił Jarosław Kaczyński stali się jego bardzo krytycznymi recenzentami. Jak widać dawna retoryka Prezesa na temat odnowy moralnej, stawiania wyższych standardów, poprawy organizacji działania państwa i uzdrowienia metod przejmowania przez własnych funkcjonariuszy państwowych organów, nie bardzo pokrywa się z obietnicami i od lat głoszonymi ideałami. Mało jest ludzi intelektu i, mniej lub bardziej uznanych autorytetów, głośno i otwarcie popierających zmagania PiSu w naprawie tego co złe, niewłaściwe i skompromitowane przez poprzednie rządy. Można raczej uznać, iż metody krytykowane dawniej przez zwolenników Prezesa zostają bardziej cynicznie i brutalnie wprowadzane w życie nie licząc się nie tylko z głoszonymi wcześniej ideałami, ale również pewną podstawową kulturą polityczną świata zachodniego, do którego tak bardzo chcieliśmy należeć.

Jest zastanawiające jak bardzo Prawo i Sprawiedliwość próbuje zdobywać nowych zwolenników nie mówiąc oczywiście o zachowaniu tych skuszonych przedwyborczą, ugodową polityką frontmanów Kaczyńskiego. Widać wyrażnie jak taktyka obliczona na złagodnienie obrazu PiSu, ukrycie rzeczywistych zamiarów Prezesa została odłożona do lamusa, jako dłużej niepotrzebna i niebędąca sednem prawdziwych intencji. Skuszeni finansowymi obietnicami wyborcy mają swoje 500-, a całą resztą, jak uważa Prezes, niech sobie głowy nie zawracają, bo on wie lepiej. To oczywiście działa do pewnego momentu, lecz ludzie prawdziwie niezależni widzą rozdźwięk między wzniosłymi hasłami a ich prawdziwą realizacją sprowadzającą się do przejęcia wszystkiego, co się da i obsadzenia tysięcy synekur przez własnych partyjnych funkcjonariuszy.

Bolszewizm w rozumieniu pani Staniszkis, a jeszcze lepiej „narodowy bolszewizm” to ideologia łącząca WOLĘ LUDU z prawicowym podejściem do spraw obyczajowych i przeciwstawianiem się demokratycznemu liberalizmowi. Połączony z nacjonalizmem i walką klas w nowoczesnym wydaniu stanowi antykomunistyczny konglomerat, w którym „nawróceni” PZPRowcy i potępiani, ale tylko nieswoi, TW-owcy często stoją w pierwszych szeregach ideologicznej walki. Oni stanowią przykład jak prezesowskie namaszczenie jest jedynym kryterium do zaliczenia w poczet wybitnych, partyjnych indywidualności. I jak jest przepustką do odgrywania pierwszoplanowej roli w partii niezależnie od kryteriów głoszonych z wiecowych trybun.

Zmiana PiSowskich elit z postaci takich jak Staniszkis, Bujak czy Śpiewak na Pawłowicz, Piotrowicz czy Kuchciński to proces, w którym wyraźnie widać degrengoladę intelektualnego zaplecza rządzącej partii. Pierwszoplanowe postacie będące jedynie wykonawcą poleceń i odczytujące myśli Prezesa. Niesiołowski zamienił się w panią Pawłowicz i to ona prezentuje „przemyślenia” prawdziwego reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości. Pani Staniszkis ze swoją WIARĄ w ideały, pewne polityczne reguły czy zasady, odchodzi trochę w przeszłość. Nadszedł nowy porządek i jakakolwiek krytyka lub próby przedstawienia swojego stanowiska są obrazoburcze i szkodzące słusznej sprawie a pani Staniszkis będzie odesłana tam gdzie jej miejsce, czyli na cmentarz historii. Zgodnie z dialektyczną myślą przewodnią bolszewizmu.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  A to Bujak, czy Bugaj, bo intelektualizm tego pierwszego jakoś przegapiłem.
 • @Mariusz G. 20:34:21
  Nie przegapiłeś...
 • PIS jest OK
  dopóki eliminuje z polityki PO, bandycką, niemiecką agenturę. Tego chce większość tych, którzy na PIS głosowali. Reszta się nie liczy!
 • Teraz Kurwa My
  Powyborcza strategia decydentów PiS to słynne słowa Kaczyńskiego "Teraz Kurwa My", plus rozdawnictwo socjalne. Które ma zamaskować skok na stołki ludzi PiS-u. Czyli wyszło Szydło z worka.
 • @Nibiru 04:16:50
  Tak, pani Staniszkis zawsze była znana, że jakieś synekury wypełniała. A teraz to nawet do hodowania koni jej nie chcą :)
 • @Daro 00:46:04
  Nie rozumie was absolutnie jeżeli pis chce coś naprawdę zrobić to pozostawienie na stołkach Po-wców ma mu w tym pomóc? Jaruś ma doświadczenie z 2006/7 i wie dlaczego go wtedy na minę wsadzili,czy była by potrzebna wymiana na stołkach gdyby tam siedzieli zawodowcy a nie pełowcy?Jarka i tak nikt nie zrozumie a to że ma plan to czuć tylko kogo najbardziej chce ukarać,byle nie przedobrzył i rykoszetem nas nie zmiótł .
 • @Casey 00:40:25
  Niemiecką agenturę elimuje PIS!!! Chm, a Merkel jest pod tym samym butem co My. Pis elimuje Niemcy a w to miejsce buduje judeopolonie!!! Tak czy owak mamy tych samych okupantów.
  80 tys. ss-manów przy adolfie było żydami, aparat bolszewii w 90% był w rękach żydo - bolszewii. Czyli jak tu wierzyc jednym i drugim???
 • @Wrzodak Z. 13:11:12
  Nie myślę, że będzie aż tak źle! Weź pod uwagę, że PIS ma bardzo, ale to bardzo ograniczone pole manewru.
  Żeby być skutecznym w polityce trzeba brać przykład z Anglii.
  Myśleć swoje, co innego mówić i co innego w końcu robić.
 • @Casey 16:05:43
  Chyba masz namacalny dowod na to, co PIS buduje w Polsce po wczorajszym teatrze Dudy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930