Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Nie żałuję. Ktoś musiał być w PZPR

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Członkiem PZPR był do ostatniego tchnienia czyli do roku 1989.

 Oświadcza PiSowski poseł-sprawozdawca Stanisław Piotrowicz. „Musiałem realizować to co uważam za słuszne i dobre dla ludzi”. W tamtych ponurych czasach:bliskie mu były "prawa człowieka, demokracja i wolność"a jego zadaniem była wtedy pomoc niesłusznie represjonowanym. Jak oświadcza w telewizyjnym wywiadzie: „żyłem w poczuciu satysfakcji, że wielu ludzi coś mi zawdzięcza”.

 Mało kto z tysięcy, dziesiątków czy setek tysięcy ludzi z czasów SOLIDARNOŚCI ma obecnie takie możliwości aby chwalić się swoją wieloletnią, często konspiracyjną przeszłością, pomocą podobnie myślącym i działającym, walczeniem otwarcie lub w czasie wojennym w podziemiu, narażonym na represje, aby pochwalić się tym co zrobił dla walki o wolne związki zawodowe czy Polskę uwolnioną od komunistycznej zarazy.

Pan (towarzysz) Stanisław Piotrowicz może to robić otwarcie i dumnie głosić bycie komunistą i służenie komunie i jak nam obecnie wyjaśnia robił to jako tajny agent J23 czyli kapitan Kloss w przebraniu podkopując fundamenty znienawidzonego w rzeczywistości systemu.

 Stanisław Piotrowicz był członkiem PZPR od pierwszego roku swojej pracy zawodowej jako prokurator, awansował, robił zakupy w wyselekcjonowanych sklepach dla partyjnych, kiedy w normalnych na półkach stał ocet, chodził na zebrania POPu, oklaskiwał przemówienia o zdrajcach z Solidarności, słuchał i potakiwał  jak słuszne było wprowadzenie stanu wojennego broniącego „wolności i państwa polskiego”. Dosłużył się w roku zakończenia stanu wojennego medalu Krzyż Zasługi za jakieś tam zasługi w obronie socjalizmu.

Członkiem PZPR był do ostatniego tchnienia czyli do roku 1989.


  Były towarzysz Piotrowicz nie jest jakimś tam szeregowym członkiem PiSu oskarżającym jako prokurator na prowincji w sprawach o kradzieże czy pobicia. O nie, on awansował i podobnie jak kolega Wojciechowski doszedł do szczytów partyjnej hierarchii i jest tubą uzdrawiania Polski i jej systemu sprawiedliwości. Wielu zapomnianych działaczy Solidarności siedzących w komunistycznej Polsce więzieniach ma szansę prosić go o pomoc a on oczywiście nie odmawia. Robi co może ciężko zapracowując sobie na codzienny chleb. Tak jak robi to od roku 1978.

 Nasz poseł sprawozdawca jest również PRZEWODNICZĄCYM sejmowej komisji SPRAWIEDLIWOŚCI i widać, że prezes Kaczyński całkowicie może na nim polegać i ma do niego olbrzymie zaufanie desygnując go do tak odpowiedzialnej funkcji. Bardziej GODNEJ osoby na tak prestiżowe stanowisko Prezes nie znalazł.

 Na Stanisława Piotrowicza w ostatnich wyborach głosowało około 15.000 osób. Ilu z nich było PZPRowcami głosującymi na takiego jak oni sami? Ilu z nich popiera PiS widząc jak „swoi” ludzie cieszą się poważaniem, dostępują zaszczytów pouczania „reszty” co to jest demokracja i walka o wolną i sprawiedliwą Polskę? Ilu ludzi przestało głosować na towarzysza Millera a poparło naszego kandydata?

Tego się nigdy oczywiście nie dowiemy. Możemy sobie tylko pofantazjować ilu jeszcze jest jemu podobnych, dumnych ze swojej przynależności do komunistycznej partii i NAPRAWIAJĄCYCH teraz Polskę.

 

 

KOMENTARZE

 • @
  "Zarodek rewolucji nie tkwi w niewolnictwie, ani w biedzie, zarodek tkwi w chęci posiadania bogactw przez tych trybunów, którzy ją wykorzystują dla swojego zysku."
  Tak jest! Przez Żydów, którzy najpierw organizują rewolucje, aby potem je wykorzystać dla swojego zysku - jest to receptura K. Marxa.
 • @Zdzich 20:37:49
  Na kretyńskie teksty czytelnicy nie odpowiadają , ten przyjaciel żydów niech wraca na sralon 24. Ave Amigo. :
 • autor
  Temat przeszłości Piotrowicza pojawił się po emisji programu w TVP w którym odkryto to, czego najbardziej wstydzi poseł PiS z Krosna. Choć wielokrotnie zapewniał, że będąc prokuratorem w latach 80. odmawiał prowadzenia politycznych śledztw, dziennikarz przypomniał mu historię Antoniego Pikula, działacza "Solidarności" z Jasła. W 1982 roku został on zatrzymany za kolportowanie ulotek i nielegalnych czasopism, a w jego sprawie akt oskarżenia przygotowywał nie kto inny, a właśnie prokurator Piotrowicz. Co więcej, śledczy pracował wtedy tak skutecznie, że w 1984 roku został odznaczony przez PRL-owskie władze brązowym krzyżem zasługi.
  Czerwoni posłowie z pisuaru jeszcze min. Krzysztof Cabański, MIn Edukacji Zalewska PZPR - UW-PIS, tow. Jasiński, głąb, nawet na sołtysa się nie nadaje a ma byc prezesem Orlenu z pensją 220 tys. zł miesięcznie i odprawą 6 mln zł.
  Terlecki i Kuchciński - budapreny, ten drugi nawet włamywał się do aptek po morfine, taśmowo wydawał pozwolenia jako woj. przemyski na budowe pominków gloryfikującyh ludobójców z upa.
  W pisie to co drugi ma mnóstwo na sumieniu.
 • autor
  Autorzy programu "Po Prostu" ujawnili, że poseł PiS Stanisław Piotrowicz działał w PZPR i będąc prokuratorem oskarżał działacza "Solidarności" z Jasła. W rodzinnych stronach parlamentarzysty w kontekście jego życiorysu mówi się jednak o czymś jeszcze – o kontrowersyjnej postawie w jednej ze spraw prowadzonych już po upadku komuny. W 2001 roku to właśnie Piotrowicz, wówczas szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, oczyścił z zarzutów księdza pedofila z Tylawy. Stwierdził, że ksiądz dotykał dziewczynki, bo miał "zdolności bioenergoterapeutyczne"… Trzeba było przeniesienia sprawy do innej prokuratury, by do sądu trafił w końcu akt oskarżenia.

  Teraz wiadomo, dlaczego Kaczynski ma do nie go takie zaufanie.
 • @Repsol 21:09:37
  Rzeczywiscie!
  LoneStar powtorzyl ten sam teksts pod 5-ma rożnymi artykulami!
  Mamy szczescie, ze nie uraczyl nas tym samym fotomontażem. :))
 • @Zbójnicki pies 22:29:24
  Ani w LPR ani w S Ursusa nie było nikogo z PZPR, mało tego, w Ursusie zlikwidowałem całkowicie OPZZ, blisko 2 tys. osób w latach 1990 - 92 zostało usuniętych z fabryki, ponieważ mieli lewe etaty w ORMO, SB, PZPR, OPZZ. To wszystko jest udokumentowane. Wielokrotnie grozili mi za to śmiercią.
  Jeżeli bronisz czerownego prokratora, mendę społecznego, zwykłego szubrawca czerwonego to kim ty jesteś?
  LPR przekręty dotyczą lat 2005 - 97, a w 2005 wtedy Giertych z łebkami z MW usunęli mnie z LPR, w tym okresie RG jawnie demontował LPR i przechodził na stronę mocodawców Tuska i Kaczynskiego - czyli usraela.
 • @Zbójnicki pies 23:47:56
  ----- Original Message -----
  From: Elizabeth Gawlas
  To: prug@chello.pl ; krzysztof@nsm.pl
  Cc:
  Sent: Monday, August 22, 2011 3:58 AM
  Subject: RE: 2011 pismo wyborcze - wywiad z tyg Niedziela .doc

  2011-06-11 (sobota) @ 12:41:41 Wklejam tekst w całości z powyższego linku, gdyby zniknął:
  Witam!
  Mam wujka w Stanach, który interesuje się informacjami z naszego kraju. Dziś przysłał na maila mojemu tacie taki oto tekst, ponoć sam przetłumaczył z "Boston Globe":
  Czy Jarosław Kaczyński jest żydowskim agentem?
  Jak dobrze wiemy w żyłach Jarosława Kaczyńskiego płynie żydowska krew. Nie jest to bynajmniej żadna oblega ani ujma w dzisiejszym świecie, tym bardziej prezes Prawa i Sprawiedliwości, nie widzi nic dziwnego w swoich korzeniach, czując się prawdziwym i dumnym Polakiem. Sympatia do Izraela jest charakterystyczna dla wielu polityków III RP, szanujących i pielęgnujących powiązane losy obu narodów, niezależnie od różnych animozji, brutalnie rozdzielonych w wyniku II wojny światowej. Warto by jednak zastanowić się nad przypadkiem Jarosława Kaczyńskiego, którego działania wskazują na coś więcej niż życzliwość względem państwa żydowskiego.
  Przyjrzymy się tymczasem całej historii rodziny Kaczyńskich. Nie jest ona jasna i klarowna jak chodzi o powiązania z obcymi krajami i służbami. Podczas odbytego szkolenia w Anglii, ojciec Jarosława i Lecha - Rajmund Kaczyński, jak wynika z aktów Izraelskiego MSW nawiązał współpracę z tajnymi służbami Izraela. Był to rok 1958. W Polsce co prawda panował komunizm, lecz dzięki swojej agenturalnej działalności rodzinie Kaczyńskich chronionych przez "pracodawcę" wiodło się znacznie lepiej niż pozostałym. Przypadek czy jednak finansowe korzyści?
  Młodzi Kaczyńscy wychowywali się w atmosferze uwielbienia Żydów, co był znamienne w trakcie trwania Zimnej Wojny. Ich życie rodzinne zewsząd otaczane było osobami żydowskiego pochodzenia. Wystarczy chociażby wspomnieć o kontaktach ojca matki z Kuroniami, którzy przewijali się w rozmowach oraz często gościli w mieszkaniu. W jakim celu porozumiewano się tak intensywnie? Tego jedynie możemy się domyślać. Dodatkowo Rajmund nie stronił od kontaktów politycznych. Nawiązywał współpracę z Żydami w Chicago w celu zrobienia kapitału politycznego oraz finansowego swoim synom.
  Jarosław i Lech nie zapomnieli o testamencie politycznym ojca, wiedząc gdzie należy się udać zaraz po odbytych studiach prawniczych. Pod koniec lat 80, gdy walił się Związek Radziecki Kaczyńscy rozpoczęli swoją polityczną działalność wycieczka do Chicago, gdzie przygotowany były dla nich pieniądze oraz ludzie, którzy mieli pomóc nawiązać kontakty z Izraelem. Informacje te potwierdzają depesze amerykańskie, które mówią o wizycie dwóch braci z Polski działających w Solidarności w roku 86 u znanego Żydowskiego barona z Wall Strett. Nie był to żaden przypadek, iż udali się akurat do niego. Za baronem stała cała siatka wywiadowcza Izraela, swobodnie operując za amerykańskim przyzwoleniem i dzieleniem się wynikami szpiegowania w krajach komunistycznych. Taka praktyka dosyć powszechnie znana była w czasach walki z ZSRR. Nowo pozyskani bracia okazali się w trakcie weryfikacji zatwardziałymi prawicowcami, co pozwoliło na lepsze manipulowanie ich zachowaniami w kraju, które skłaniałoby ich do walki na dwa fronty - wewnętrzny i zewnętrzny, niewidoczny dla nikogo więcej. Co więcej, Lech i Jarosław Kaczyńscy byli zaangażowani w zmianę władzy i obrady okrągłego stołu. Dzięki temu ich działanie nabrało legitymizacji w oczach społeczeństwa. Dlatego też Jarosław Kaczyński bez problemu objął posadę redaktora naczelnego Tygodnia Solidarność i wziął się za tworzenie PC.
  Jak wskazują dokumenty z początku lat 90, w PC powszechna była praktyka pobierania pieniędzy z niezidentyfikowanego konta na cele wyborcze. Kaczyński miał szerokie pole manewru, gdyż nie był agentem TW. Mógł swobodnie manewrować w polskiej polityce, co ważne mógł grać teczkami. Korzystał z tego "przywileju" i stawał się coraz bardziej wiarygodny w oczach społeczeństwa. Dodatkowych informacji dyskredytujących jego przeciwników wewnętrznych podrzucała mu agentura żydowska dobrze zorientowana w składzie dawnego SB poprzez rodaków współpracujących ze swoją prawdziwą ojczyzną pod przykrywką rzekomego socjalizmu. Od tej pory mając pieniądze, ludzi i poparcie pchał się do władzy w Polsce. Po drodze załatwiał też elementarne interesy państwa Izrael.
  Działalność Kaczyńskiego nie ograniczała się tylko do Polski. Po przystąpieniu Polski do UE, stawał się ważną wtyczką w Europie. W Izraelu dostał wyraźny sygnał aby przystąpić do ofensywy i walczyć o premierostwo. Wiarygodny Prezes Rady Ministrów i człowiek w UE - bezcenne nie tylko dla Izraela, ale także dla zainstalowanych wtyczek Stanów Zjednoczonych, które nie zrezygnowały z korzystania z polskiego źródła. Wszakże w wojnach powziętych przez USA uczestniczyło ciągle sporo żołnierzy z Polski, których próbowano zatrzymać na dłużej za wszelką cenę. Kaczyński na fali populizmu i zastrzyków pieniężnych z Izraela wygrywa wybory. Od tej pory jego agenturalna działalność nabiera realnych kształtów. Co potwierdzają liczne zdjęcia i relacje.
  Po wygranych wyborach Jarosław przeprowadzał czystki po prawej stronie sceny politycznej. Nie podobało się to bratu, który często krytykował brata w prywatnych rozmowach. Dlatego też Lech Kaczyński próbował w pewien sposób się od Jarosława uniezależnić. Stąd wizyty w Gruzji i narażenie się Rosji. Jarosław nie mógł mieć tego pod kontrolą. Wszak Lech działał na własną rękę. Godny uwagi jest fakt, że przed wizytą w rocznicę obchodów Katynia w Rosji, Jarosław dostaje ostrzeżenie z Izraela żeby nie wsiadać do samolotu. Nie uczynił tego, ale nie spodziewał się też, że jego brat zginie podczas tej wizyty.
  Ciekawe, prawda.? :rolleyes: No, może się doczekamy w naszej prasie jakichś komentarzy. Wiecie coś więcej na ten temat?
  http://marucha.wordpress.com/2010/07/01/kim-sa-kaczynscy/#comment-97226


  Elżbieta Gawlas
 • @Zbójnicki pies 22:29:24
  Brak różnicy między PO a Pis czyli AWS nadal rządzi.

  26 pytań Do: Prawa i Sprawiedliwości???????

  Od: KWW ,,Kongres Polski”

  W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Kongres Polski”
  oraz wyborców z Podkarpacia pragniemy zadać partii politycznej
  Prawo i Sprawiedliwość, której przedstawiciele tak ochoczo najeżdżają
  Podkarpacie i głoszą demagogiczne hasła, zamiast głosić prawdę.
  Pytania nurtujące Polaków, pytania o fundamentalnym znaczeniu dla
  przyszłości Polski.

  1) Dlaczego PiS jest za likwidacją polskiej złotówki? (Nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie waszej partii, Kaczyński wraz z Gilowską zapowiadali, że w 2009 roku najpóźniej w 20012 będzie euro w Polsce, nie ma w żadnym dokumencie programowym, że Pis jest przeciw euro)
  – czy utrata własnej waluty to nie jest zatracenie tożsamości narodowej,
  osłabienie gospodarczych i ekonomicznych struktur Państwa, a w konsekwencji
  utrata bytu państwowości polskiej?
  – czy wyrażacie zgodę na to, że po likwidacji polskiej złotówki rezerwy
  dewizowe NBP w kwocie ok. 45 mld $ zostaną przekazane do EBC z siedzibą
  w Niemczech?
  – dlaczego wasi przedstawiciele w Radzie Polityki Pieniężnej postępują dokładnie tak samo ja komunista Belka. Podnosi stopy procentowe NBP, a zatem przyczynia
  się do nakręcania inflacji kosztowej oraz do wpadania w pułapkę zadłużeniową
  młodych Polaków.
  2) Dlaczego Rząd PiS-u razem z SLD dokończył złodziejską prywatyzację
  Polskich Hut Stali, zamiast unieważnić tę sprzedaż.
  Za cztery potężne huty wraz z 2,5 tys. ha ziemi rządy SLD i PiS-u
  wzięły tylko 360 mln zł, a wartość tych hut szacowana była nawet
  na 80 mld zł.
  3) Dlaczego rządy PiS-u nie rozliczyły choćby jednej złodziejskiej prywatyzacji jak:
  Banków, TP.S.A, Polmosów w tym gangsterskiego przejęcia Łańcuta,
  Zelmera, zakładów energetycznych w tym Stoenu, elektrociepłowni, PZU,
  NFI i wiele innych?
  4) Dlaczego sprzedaliście polskie firmy jak; PZL Mielec, Stocznie Gdańską,
  Ursus (Turkom), zakłady farmaceutyczne?
  5) Dlaczego wasze rządy w Sejmiku Podkarpackim sprywatyzowały
  szpital w Krośnie? Dlaczego finansowo i organizacyjnie wspieraliście w sejmiku budowy farm wiatrowych kosztem zdrowia mieszkańców Podkarpacia.
  6) Dlaczego w tak oczywistej sprawie, jak mafijna prywatyzacja PZU,
  wasz Rząd, mając raport Sejmowej Komisji Śledczej ds. prywatyzacji PZU,
  nie złożył wniosku do polskiego sądu w celu unieważnienia prywatyzacji
  PZU.To samo z Polmosem Łańcut, zakładami Zelmer czy Stoen.
  Niewiele też zrobiliście, aby rozliczyć mafię paliwową pomimo dwóch lat
  rządzenia?
  7) Dlaczego głosowaliście za niewolniczą pracą dla młodych polek w hiper-marketach w niedzielę oraz za ustawą zezwalającą zwrot majątku polskiego dla organizacji żydowskich ponadnarodowych w kwocie 65 mld $?
  8) Dlaczego na prezesów polskiej TV (Urbański) i polskiego radia (Czabański) powołaliście byłych komunistów?
  9) Dlaczego na Wiceministra Sprawiedliwości powołaliście sędziego Kryże, syna sędziego Tadeusza Kryże, który wydawał ciężkie wyroki dla Polaków z NSZ i AK.
  Czy nie była to wasza przysługa za nie ,,rozgrzebywanie” afery FOZZ-u?
  10) Czy waszym zdaniem Jarosław Kaczyński przejął na rzecz Fundacji
  Prasowej Solidarności majątek Skarbu Państwa wart dziś ok. 300 mln zł
  zgodnie z prawem???????? Fundacja ta finansowała partie polityczną PC.
  Czy zgodnie z zasadami moralnymi państwowy majatek został przekazany
  utworzonym prywatnym spółkom, w których dobrze wynagradzani byli obecni
  posłowie PiS jak: W. Jasiński, L. Dorn, A. Lipiński, J. Szczypińska, P. Gosiewski, Suski,
  czy Prezes Polskiego Radia K.Czabański?.
  11) Czym się kierowało wasze kierownictwo, by sprzedać (uciec z majątkiem)
  polską ziemię w centrum Warszawy na rzecz izraelskich spółek? Ziemię wcześniej otrzymaną od Skarbu Państwa
  Jakie interesy łączą wasze kierownictwo partii z obywatelem Izraela Moshe Mor? (patrz gogle)
  Czy prawdą jest, że obecny Premier D. Tusk przekazywał majątek na rzecz
  FPS w ramach komisji RSW?
  12) Dlaczego nie ujawniono afery wyprowadzania pieniędzy z PZU na rzecz
  spółki ,,Laktopol”? Spółka ta przelała na prywatne konta Bagsika i Gąsiorowskiego
  do Izraela kwotę 39 mln $. Aferę tę wykryli inspektorzy NIK
  za czasów prezesury L. Kaczyńskiego, opierając się na materiałach uzyskanych
  z UOP oraz z izb skarbowych.
  Zamiast raportu ukazała się tylko notatka podpisana przez dyr. Biura prezesa
  NIK Wojciecha Jasińskiego? Czy nie była to przysługa za wcześniejsze powiązania Kaczyńskich z Art.,B?
  13) Dlaczego wasze rządy nic nie zrobiły, aby zlikwidować pośrednika monopolistę
  w dostawach ropy z Rosji do Polski przez spółkę J&S, która płaci podatki na Cyprze?
  Dlaczego wasz Prezes Orlenu ,,śrubuje” roczne zyski, podnosząc ceny paliw. Zyski z takiej operacji czerpią większościowi akcjonariusze Orlenu jak Bank Of New York. kosztem ubogich kieszeni polskich kierowców.
  Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd kupując ,,złom” rafinerii
  w Możejkach za 5 mld $ za kupnem lobowali A. Olechowski i L. Kaczyński, a właścicielem był Możejek był Chodorkowski funkcjonariusz KGB.
  14) Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd, kupując
  udziały w złożach gazu na morzu norweskim za 1,200 mld $, 5 mld m3 od spółki
  ExxonMobil? Gaz ten dostaniemy dopiero po pięciu latach.
  15) Dlaczego wasz Rząd zgodził się na podniesienie składki na rzecz UE
  z 1,35 PKB na 1,45 PKB?
  16) Czy macie rzetelną kalkulacje płaconych środków finansowych na rzecz
  UE i wykorzystanie funduszy unijnych?
  17) Jakie argumenty merytoryczne przemawiały za tym, aby PiS razem
  z SLD, PO, PSL zgodził się na przyjęcie bezbożnej, szatańskiej Konstytucji
  UE, nazywając ją ,,Traktatem Lizbońskim”?
  18) Jaki był powód, że tylko w ciągu dwóch lat waszych rządów zwiększyliście dług publiczny Polski o 42 mld $ Jaki macie program zaprzestania zadłużania Polski, ?
  19) Dlaczego razem z PO, SLD, nie poparliście Konstytucyjnych zapisów
  o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci?
  20) Dlaczego nie dopuściliście, aby dobra ustawa lustracyjna uchwalona
  przez Sejm V kadencji nie weszła w życie, żeby również OZI były ujawnione.
  Kogo kryliście?
  21) Dlaczego broniliście zaciekle Pani Gilowskiej w sprawie jej lustracji,
  dając jej do dyspozycji służbowe samochody, ochronę, codzienne wypowiedzi
  Premiera, Prezydenta, że nie wierzą w agenturalność p.Gilowskiej itd.
  A jaką ochronę daliście Arcybiskupowi Wielgusowi?
  22) Dlaczego w polityce zagranicznej stawiacie na oś Waszyngton – Tel-
  Aviv? Dlaczego wasz Prezydent z góry zapowiada, że Polska będzie stać po
  stronie Izraela, gdy ten zaatakuje Iran, bo Iran nie może mieć broni jądrowej a
  Izrael może, nawet wbrew konwencjom ONZ?
  23) Czy weżmiecie odpowiedzialność razem z Kwaśniewskim za śmierć
  polskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie, za śmierć niewinnych dzieci,
  starców, kobiet, w imię biznesu ,,petrodolarowego”?
  24) W imię czego chcecie budować europejską armię zamiast odbudować naszą polską armię?
  25) Czy nie uważacie, że należy zmienić Polską Konstytucję szczególnie
  art. 220 i 90? Pierwszy zabrania pożyczać pieniędzy na rozwój i inwestycje
  w NBP, a wręcz zmusza do zadłużania się w prywatnych bankach, drugi zapis
  mówi, że zgodnie z prawem można oddać swoją suwerenność na rzecz
  struktur ponadnarodowych?
  26) Pytanie fundamentalne: Dlaczego oddaliście władzę Platformie,
  mając zdecydowaną większość w Sejmie?
  W przedstawionych pytaniach nie chodzi nam o to, aby poniżać waszą partię,
  chodzi nam o dobro Polski, ponieważ uważamy, że wasi przywódcy udają,
  że są prawicowi, że walczą z układami itd. Tak nie jest i tak nie było.
  Zadbajmy o to, aby socjotechnika medialna nigdy nie wzięła góry nad dobrem
  naszego Narodu.
  Pokazujemy, że tak naprawdę niczym szczególnym nie różnicie się od PO
  i SLD w kwestiach zasadniczych, bo my wiemy, kim są ludzie z PO i SLD, ale
  najgorzej jest, gdy pod opcję patriotyczną podszywają się ludzie z poglądami
  PO i SLD.
  Miejcie odwagę odpowiedzieć na te pytania wyborcom Podkarpacia,
  oni na to zasługują.
  Za Komitet Wyborczy Wyborców
  ,,Kongres Polski”
  Sanok 2009 rok
 • @Zbójnicki pies 23:47:56
  LIST PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO
  DO LOŻY MASOŃSKIEJ B’NAI B’RITH
  – odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku

  Panie i panowie!
  Blisko 70 lat temu w 1938 r. dekret prezydenta Rzeczpospolitej zakazał działalności B`nai B`rith w wyniku absurdalnego strachu, niezrozumienia i wprowadzenia w błąd oraz zarządził nielegalność działalności w Polsce sekcji B`nai B`rith. Dlatego to powinno być rozważane jako symboliczny gest, że ja teraz jestem tutaj przed wami jako reprezentant Prezydenta Rzeczpospolitej, po to żeby przywitać was i waszą organizację, która po raz drugi otwiera działalność w Polsce.
  Otwarcie loży B`nai B`rith w Rzeczpospolitej po wielu latach nieobecności, jest również szczególnie ważne w innym aspekcie. Tak jest ponieważ ta organizacja utworzona została 164 lat temu w małej kawiarni nowojorskiej przez tuzin żydowskich niemieckich emigrantów, dzisiaj stała się najważniejszą międzynarodową organizacją walczącą z rasizmem, antysemityzmem i ksenofobią. Polska jest wdzięczna dla akcji podejmowanych przez Anti-Defamation League ustanowionej przez B`nai B`rith, które współdziałając z American Jewish Congress podtrzymuje nasze wysiłki do uzyskania zmian w nazywaniu obozu Auschwitz i przeciwstawiania się mocno używania nazwy jako "Polish concetration camps".
  Jestem zadowolony że tak samo jak w przypadku przed wojną członkowie B`nai B`rith są znaczącymi polskimi obywatelami - uczonymi, pisarzami, osobami zaangażowanymi w działalność społeczną.
  W tym czasie kiedy stosunki pomiędzy Polską a Izraelem są pośród krajów europejskich najlepsze w Europie, my powinniśmy starać się o stałe, dalsze rozwijanie polsko-żydowskich stosunków. To wymaga kontynuacji wysiłków i gotowości dla osiągnięcia kompromisu. To nie jest łatwe, lecz wierzę, że jest bezcenne wasze zobowiązanie, że następstwem będzie znaczący wpływ na wzajemne zrozumienie Polaków i Żydów.
  W związku z powyższym powinienem odwołać się do nakazów waszej organizacji, która powołana jest w "duchu tolerancji i harmonii i skierowane są na uwiecznienie "ocalonych z Holocaustu".
  Mam nadzieje, że częściowo zostaną spełnione te punkty waszego programu. Tzn. wy pomożecie nam walczyć przeciwko nieprawdzie, szkodzących poglądów które wyjawiają światu przykład opinii na temat polskiej odpowiedzialności na temat tworzenia obozów koncentracyjnych. Mam również nadzieję, wbrew faktom że prawo waszej organizacji przygotuje "uwiecznienie" pamięci na temat życia i osiągnięćpolskich Żydów izarównowzajemnej historii ciągnąca się przez ponad 800 lat, będzie uwieczniona w świadomości polskiego społeczeństwa i w świecie.
  Proszę pozwolić mi zakończyć cytując słowa Jego Świątobliwości papieża Benedykta XVI, który powiedział w grudniu 2006, kiedy przyjmował reprezentantów B'nai B`rith: "Nasz udręczony świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przekonaniem, że wszyscy z nas stworzeni na podobieństwo Boże, posiadają nieprzemożną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrowieniu świata, poprzez promowanie duchowych i moralnych wartości, opartych na naszej wierze. Powinniśmy, stać się coraz bardziej przekonani poprzez ułożenie naszej owocnej współpracy".
  Warszawa 9 wrzesień 2007
  (odczytała:) Ewa Junczyk – Ziomecka
  Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej"
 • @Zbójnicki pies 22:29:24
  Afery i aferzyści

  do Jarosława Kaczyńskiego Premiera Rządu RP

  w sprawie: publicznego wyjaśnienia braku złożenia wniosku przez Pański rząd o unieważnienie prywatyzacji PZU S.A.


  My, niżej wymienieni publicznie pytamy Pana Premiera dlaczego Pańska partia PiS oszukiwała wyborców wmawiając im, że walczyła z korupcją. Nie wyjaśniliście żadnej, nawet najmniejszej afery prywatyzacyjnej. Udowodnioną aferą prywatyzacyjną przez Komisję Śledczą ds. PZU była prywatyzacja PZU dokonana przez układ rządowy AWS-UW- Kancelaria byłego Prezydenta A. Kwaśniewskiego w osobie Marka Belki.
  Podczas prac Komisji Śledczej wyszło na jaw, że w momencie prywatyzacji dużą rolę odgrywali politycy, którzy byli mocno powiązani z obecnym PiS-em, a wcześniej z AWS.
  Podczas procesu prywatyzacji PZU, prezesem PZU był doradca gospodarczy PiS Jerzy Zdrzałka, który po procesie prywatyzacyjnym dostał bardzo intratną posadę w Banco Commercial Portugues, udziałowca większościowego Eureko. Jerzy Zdrzałka był przez blisko 4. lata wiceprezesem BCP.
  Oczekujemy, aby Pan Premier wyjaśnił Polakom za co dostał tak intratną posadę w BCP Pański strateg gospodarczy Jerzy Zdrzałka - czy przypadkiem nie była to nagroda za uległość podczas prywatyzacji PZU na rzecz Eureko?
  Drugi „ekspert” PiS od gospodarki Mirosław Styczeń, kandydat na posła z listy PiS w czasie prywatyzacji PZU był doradcą prezesa BiG BG Bogusława Kotta – przyjaciela Aleksandra Kwaśniewskiego i Marka Belki, a BiG był określany jako „czerwony bank” powstały za pieniądze wyprowadzone przez oligarchie komunistyczną z państwowych firm.
  Pytamy, co robił ekspert PiS-u przy boku prezesa BiG BG?
  BiG BG w latach 90-tych przejął kilkakrotnie większy od siebie Państwowy Bank Gdański za pieniądze tegoż banku. Kancelarią prawną, która zabezpieczała tą pseudo-prywatyzację była Cliford Chens, w której pracował były Wiceminister Skarbu Państwa Paweł Szałamacha za rządów PiS.
  Czy nie uważa Pan, że stworzył się klasyczny układ biznesowo-polityczny w roli głównej z osobami z PiS? Bogusław Kott – Mirosław Styczeń – Paweł Szarmacha – Mirosław Kasza – co Pan na to, Panie Premierze?
  Dlaczego, za pańskich rządów ,,zamarło” śledztwo dotyczące tzw. TV Familijnej gdzie z PZU i innych spółek Skarbu Państwa wyprowadzono do TV Familijnej kwotę ok. 220 mln zł, jak dotychczas nie ma, ani TV ani pieniędzy a śledztwo utknęło w martwym punkcie. Chcemy wiedzieć z jakich powodów, a może uczciwe śledztwo uderzyło by w środowisko PiS.?
  Prosimy o wyjaśnienie Panie Premierze nadużyć w PZU, o których napisali w notatce z dn. 29.04.1994 r. inspektorzy NIK którą skierowali do byłego Prezesa NIK Lecha Kaczyńskiego, opisując w niej remont domu państwa Wachowskich w Gdyni dokonany przez PZU, zgodnie z zawartą umową w dn. 08.06.1993 r. pomiędzy M. Wachowską a prezesem PZU Jarmuszczakiem. Koszt remontu domu opiewał na ok. 3 mld starych złotych.
  Panie Premierze, czy mógłby Pan spytać Pańskiego brata co zrobił z tą wiedzą o remoncie domu państwa Wachowskich za pieniądze PZU? Czy była o tych nadużyciach poinformowana prokuratura przez prezesa NIK? Czy mógłby Pan wyjaśnić to Polakom?
  W tej samej notatce inspektorzy NIK piszą, że przekazali na ręce L. Kaczyńskiego plik dokumentów dotyczących spółki „Laktopol”, które otrzymali od UOP i Izb Skarbowych. Dokumenty te dotyczyły działalności byłego prezesa PZU A. Adamskiego i jego powiązań ze spółką Art-B. Inspektorzy NIK St. Chrzanowski, W. Siennicki, W. Kochera i R. Wadecki informują byłego prezesa NIK L. Kaczyńskiego o operacjach przestępczych pomiędzy spółką „Laktopol” a PZU, wykazując jak prezes PZU Adamski udzielał bezprawnie bezzwrotnych, wielomiliardowych pożyczek na rzecz spółki „Laktopol”, a spółka ta zamieniała złoty na dolary i wyprowadzała je do Izraela na prywatne konta Baksika i Gąsiorowskiego w wysokości 39 000 000 mln $.
  Publicznie pytamy co zrobił z tą ówczesną wiedzą prezes NIK Lech Kaczyński? Dlaczego nie ma o tej sprawie raportu NIK, jest tylko notatka, ale bez ww. opisów, podpisana przez Wojciecha Jasińskiego? Czyżby pan Lech Kaczyński „odpłacił się za wcześniejszą udaną współpracę” pomiędzy Art-B – Telegraf – PC?
  To dlatego tak bardzo zależało Panu na tym, aby prezesem NIK za pańskiego rządu został swój człowiek, ponieważ nie ujrzą już światła dziennego materiały, które za czasów prezesury L. Kaczyńskiego mogły być tuszowane?
  Czy dlatego środowisko dzisiejszego PiS bało się konfrontacji przez Sądem z Eureko, bo Eureko może mieć haki na ludzi PiS i pańską partię pogrążyć.
  Inny powód jest trudny do wytłumaczenia, dlaczego rząd „Prawa i Sprawiedliwości” nie chciał skierować do Sądu polskiego wniosku o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej PZU. Bo złamanie prawa przy tej prywatyzacji było oczywiste, co udowodniła Komisja Śledcza ds. PZU.
  Panie Premierze, prosimy publicznie wytłumaczyć ww. sprawy Polakom. Tylko prosimy jak zwykle nie oskarżać Polaków, którzy pana i pańskiego brata dawno już rozszyfrowali jako piątą kolumnę nieboszczki Unii Wolności bo cel PC-PiS ma ten sam co UW, tylko metody macie inne ale skutki te same czyli likwidacja Państwa Polskiego, UW też chce Konstytucji UE, okupacyjnych wojsk obcych w Polsce, likwidacji złotego, PiS też chce tego samego. Panie Premierze, czas odkryć fałszywe karty którymi Pan gra.
  Posłowie na Sejm IV i V kadencji W-wa 22-09-2007r.
  /Zygmunt Wrzodak/
  /Marian Daszyk/
 • @Zbójnicki pies 22:29:24
  Afery i aferzyści


  Warszawa, dnia 17.07.2007 r.  Pan
  Mariusz Kamiński
  Szef Centralnego
  Biura Antykorupcyjnego


  ZAWIADOMIENIE

  W sprawie: niegospodarności w działalności PZU S.A.
  oraz braku odpowiedzi CBA na wcześniejsze zawiadomienia


  Składam kolejne zawiadomienie o niegospodarności w PZU S.A. W pierwszym wniosku z kwietnia tego roku domagałem się śledztwa w sprawie zleceń dla firm consultingowych oraz kupna akcji Biotonu przez spółkę zależną od PZU Assent Management i sprzedaży NFI PZU na rzecz CAiB.
  Niestety, ale Centralne Biuro Antykorupcyjne nawet nie raczy odpowiedzieć co zamierza zrobić z moim wnioskiem. Złożyłem wniosek o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Syndyka masy upadłościowej ZPC Ursus i przez byłego naczelnego Architekta Warszawy, dotyczącego przekwalifikowania 54 ha ziemi w Ursusie z przemysłowej na usługowo-budowlaną, gdzie Skarb państwa mógł nawet stracić ok. 400 mln zł i nic w tej sprawie się nie dzieje.
  Moje zawiadomienie dotyczy umów zawieranych przez PZU ze spółkami, które funkcjonują na rynku wydawniczym gazet:
  1. Umowa z niemiecką spółką Axel Springer Polska Sp. z o.o. wydawcą gazet ,,Fakt”, ,,Dziennik”, ,,Newseek” z siedzibą w Warszawie ul. Dominikańska 52 na kwotę 300 000 tys. zł, umowa obowiązywała do dnia 30.06.2007 r.
  2. Bonnier Business Polska z siedzibą w Warszawie ul. Kijowska 1 wydawca ,,Puls Biznesu” na kwotę 500 000 tys. zł netto oraz 184 583 zł brutto, umowa obowiązywała przez ostatnie pół roku.
  3. Media SKOK Sp. z o.o. z siedzibą w Sopot ul. Władysława IV 22, wydawca ,,Gazety Bankowej” na kwotę blisko 120 tys. zł.
  4. Umowa ze spółką Sport Vision Sp. z o.o. z siedzibą w Sopot ul. Grunwaldzka 12, na kwotę 1 200 000 tys. zł, okres obowiązywania umowy do dnia 28.02.2007 r.
  To są tylko niektóre bulwersujące umowy, a należałoby sprawdzić wszystkie umowy tzw. sponsorskie oraz umowy zmieniające za wynajem pomieszczeń przez PZU od różnych właścicieli, gdzie niektóre ceny zostały rażąco zawyżone oraz dlaczego ostatnio tak dużo zleceń otrzymuje spółka consultingowa Boston Capital Group od grupy PZU S.A i PKO BP.
  Panie Ministrze, jeszcze raz żądam zbadania przekwalifikowania 54 ha ziemi w Ursusie z przemysłowej na usługowo-budowlaną.
  O powyższych sprawach informowałem właściciela PZU i PKO BP - Ministra Skarbu Państwa na posiedzeniach Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, ale oni lekceważą każdy taki sygnał.


  Z wyrazami szacunku


  Zygmunt Wrzodak

  Poseł na Sejm RP
 • @Wrzodak Z. 09:07:41
  Brawo...ten typ"Zbójnicki pies",to jakiś wschodni ciemniak z POPIS,SLD,PSL itd.

  To Pan załatwił kapusia SB "Bolka" w wyborach prezydenckich w 1995 r.

  Gdyby nie zdecydowana postawa "S" w Ursusie pod Pana przewodem,ten kapuś SB z poparciem Kaczyńskiego,o.Rydzyka itd.miałby II kadencję jak w banku.

  Fuszerska(albo jakaś agenturalna dla Mossadu,CIA ?!Do tej pory ściśle tajne... ) działalność min.Macierewicza, nie zdemaskowała takiego kapusia SB o ksywie "Alek" kolejnego (p)rezydenta!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031