Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Finanse SKOKów gorącym kartoflem dla PiSu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS coraz bardziej obraża się na legendarnych twórców SKOKów. O ile znany z mediów Grzegorz Bierecki zostaje „zachęcony” do złożenia członkostwa w sejmowym klubie

 PiS coraz bardziej obraża się na legendarnych twórców SKOKów. O ile znany z mediów Grzegorz Bierecki zostaje „zachęcony” do złożenia członkostwa w sejmowym klubie to już jego, działający za kulisami brat Jarosław – współzałożyciel kas, zostaje Po Prostu zawieszony jako członek PiS w sejmiku pomorskim, jak oznajmia pan Brudziński. Nie jest wiadomo czy małżonki obu panów zasilają szeregi tej partii ale jako członkinie zarządu byłej spółki: Spółdzielczy Instytut Naukowy Spółdzielnia Pracy przekształconej później na spółkę z o.o. prawdopodobnie również znalazłyby się na cenzurowanym. Hołubieni przez lata przez prezesa Kaczyńskiego biznesmeni stają się gorącym kartoflem przed prezydenckimi wyborami.

Nieznany szerokiej publiczności Jarosław Bierecki działa od początku istnienia SKOKów razem ze swoim bratem i dzieli(ł) się z nim prezesowaniem, najpierw w Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych (FFPZK) a póżniej w przekształconych na PRYWATNE BIZNESY spółdzielniach.

W grudniu roku 2010 JEDNOOSOBOWĄ DECYZJĄ fundatora z Ameryki (światowej fundacji WOCCU) przekazano majątek Fundacji (ponad 77 mln złotych) na rzecz, założonego kilkanaście dni wcześniej, Spółdzielczego Instytutu Naukowego Spółdzielnia Pracy, w którym CZTEROOSOBOWA rodzina Biereckich, razem z DWUOSOBOWĄ rodziną Jedlińskich stanowiła większość zarządu spółki (10 osób).

Likwidatorami „starej” fundacji i założycielami nowej spółdzielni byli m.in. bracia Biereccy i oni również posiadali większościowy udział.

Spółka produkowała usługi na rzecz SKOKów i zarabiała oczywiście pieniądze. 31 grudnia 2011 czyli po roku działania mogła się pochwalić zyskiem 17.651.912,39 zł. Spółka wypłaca jako dywidendę równowartość kwoty € 2.500.000,- dla wspólników spółki czyli rodziny Biereckich (4 osoby), rodziny Jedlińskich (2 osoby) i pozostałych 4 wspólników.

W roku 2012  następują zmiany formalno-prawne: Sp. z o.o. zmienia się na „spółka jawna”, część udziałowców (7 osób), „przekazuje” swoje udziały innym dostając odprawę w wysokości 10% (7.812,998,16 zł wartości spółki) i pozostają tylko panowie Grzegorz i Jarosław Bierecki (prezes i wiceprezes) wnoszący kapitał zakładowy 100.000,- i 60.000,- zł, oraz Adam Jedliński (wiceprezes), wkład – 60.000, zł.

W październiku 2012 Walne Zgromadzenie Wspólników (3 osoby) decydują o dalszych zmianach notarialno-prawno-biznesowych a nazwa zmienia się decydująco gdyż teraz już  brzmi Spółdzielczy Instytut Naukowy G. BIERECKI spółka jawna.

W listopadzie wspólnicy podejmują uchwałę i wypłacają sobie CAŁKOWITY ZYSK w kwocie 11.285.436,50 zł za okres 1.01. – 1.11.2012 oraz zysk z lat ubiegłych w kwocie 215.597,- zł

W marcu 2013 nowa uchwała zarządu, wspólnicy wypłacają sobie CAŁKOWITY ZYSK 2.443.363,43 zł.

Wszystkie decyzje dotyczące spółek, zmiany form prawnych, wypłaty dywidend czy zysków odbywają się oczywiście zgodnie z prawem i trudno tutaj doszukać się nadużyć czy oszustw. Ot, Po Prostu firma sprzedająca swoje usługi krajowym kasom SKOK, nie mającymi zresztą wyboru i możliwości szukania innych ofert, zarabia pieniądze a wspólnicy nią zarządzający wypłacają je sobie jako SPRAWIEDLIWY ZYSK. To przecież podstawa BIZNESU a właściciele są polskimi obywatelami a więc POLSKA się bogaci, wspólnicy zyskują polityczne wpływy w opozycyjnej partii a nawet mogą w Senacie współdecydować o ustawach związanych z FINANSOWĄ KONTROLĄ SKOKów. Układ jak to układ, ma swoją cenę i nie bez kozery znaczna ilość funduszy idzie na popieranie politycznych mocodawców.

Wszystko zgodnie z PRAWEM I SPRAWIEDLIWOŚCIĄ i w zasadzie nie wiadomo dlaczego prezes Kaczyński żąda od panów Bieleckich jakiś wyjaśnień. Przez tyle lat SKOKi były naszą dumą a ich twórcy okadzani byli mirą i kadzidłem i wzorem dla POLSKICH BIZNESMENÓW a teraz PiS i jego przywódca żądają wyjaśnień?  Czyżby nie było, przez ubiegłe lata, wystarczająco dużo czasu aby to i owo sprawdzić? A może Po Prostu sytuacja, w której finansista sypie kasą nie skłaniała do zadawania pytań? I może dlatego tak późno przechodzą SKOKi pod kontrolę odpowiednich, finansowych instytucji.

Bo przecież wiadomo, w mętnej wodzie dobrze ryby łowić.

 

KOMENTARZE

 • @
  Kiedyś mój nauczyciel od fizyki powiedział do ucznia:

  Napisał zad1, zad2 i gówno zrobił.

  Dokładnie tak samo wygląda odrobienie zadania w powyższej notce.

  Ktoś, kiedyś, coś, wszyscy wiedzą - ale. Tym ale zajmuje się pewna wściekła pani z GW i jakoś nie uzbierała nic, co mogłaby zanieść do prokuratury, ale za to napluła się, że na Czerskiej poślizg w pełni suszy jest gwarantowany.
 • @Polaczewski 01:08:56
  Hmmm... Jak widzę to mało co potrafisz poza pluciem. Bo trudno uznać taki komentarz za MERYTORYCZNY i odnoszący się do FAKTÓW zaprezentowanych w moim tekście.
  No, ale to już taki los ZADANIOWCÓW takich jak TY :)
 • @lchlip 09:02:16
  Zamiast kłócić się polecam:

  http://wpolityce.pl/polityka/223089-tylko-u-nas-senator-grzegorz-bierecki-ujawnia-jak-knf-robi-bankom-bliskim-wladzy-prezenty-warte-setki-milionow-zlotych
 • @Polaczewski 10:30:24
  To się nazywa PRZYKRYWANIE dyskusji o SKOKach wrzutką sponsorowanego przez pana Biereckiego dziennika "wPolityce".
  Umiecie odwracać kota ogonem jak i rządowym mediom przystało:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031