Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Przemysł pogardy wersja 2.0

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łukasz Warzecha dostrzega agresywność, chamstwo i pogardę skierowaną przeciwko Prezydentowi i pani Kopacz, (brał sam zresztą w tym udział za co później się kajał) i przyznaje, że nosi to znamię odwetu

 „Przemysł pogardy” – termin stworzony przez Piotra Zarembę doczekał się swojej drugiej wersji, którą obwieszcza Łukasz Warzecha (Iink). Poprzednia to niewybredne ataki na braci Kaczyńskich i PiS, druga dotyczy, wiele lat później, obecnego Prezydenta i Premiera RP. Autorzy i wykonawcy pierwszej wersji to przeciwnicy tzw. „kaczyzmu”, aktualna mutacja skierowana jest również przeciwko władzy ale oczywiście tej teraźniejszej czyli POwsko-prezydenckiej. Zmieniły się niewybrednie atakowane postacie, ale metody pozostały, lub zostały przejęte i ulepszone, te same. W odróżnieniu od ostrych a nawet bardzo ostrych polemik w innych krajach zachodnich demokracji, te polskie charakteryzują się przede wszystkim chamstwem, brutalnością, powierzchownością, pustą retoryką i hejterostwem czyli nienawiścią.

Łukasz Warzecha dostrzega agresywność, chamstwo i pogardę skierowaną przeciwko Prezydentowi i pani Kopacz, (brał sam zresztą w tym udział za co później się kajał) i przyznaje, że nosi to znamię odwetu za lata upokorzeń opozycji, ale jak to On, znajduje pokrętne tłumaczenia usprawiedliwiające podobne zachowania. Idzie nawet dalej przywołując przykład linczu we Włodawie, gdzie mieszkańcy zatłukli szpadlami i kijami miejscowego bandziora ponieważ na zgłoszenia nie interweniowała policja. Prezydent Kaczyński kilka lat później skorzystał z prawa łaski i uwolnił od odsiadki skazanych morderców.

Pan Warzecha jest prawdopodobnie miłośnikiem westernów i Johna Wayne’a i z chęcia wsadził by sobie ze dwa colty za pasek do spodni aby, już nie łomem, ale tak po ludzku kulką z rewolweru, wymierzać sprawiedliwość w obronie szykanowanych mieszkańców. Kto wie może i latarnie by mu się przydały i to nie tylko do rozświetlania mroków miejskich zaułków.

Zemsta usprawiedliwiona i we Włodawie i w prasie w wersji 2.0. Panowie Igor Janke i Marek Migalski próbujący wskazywać na niedopuszczalne przejęcie metod z wersji 1.0 „przemysłu pogardy” i obecne jej stosowanie bez skrupułów przez polską prawicę nie mogą liczyć na prawo łaski ze strony publicysty bulwarowego „wSieci”. Wali prosto z mostu:

Janke i Migalski błądzą jednak z prostego powodu: starają się przykładać równą miarę tam, gdzie ta równa miara nijak nie pasuje. Agresywne, brutalne i chamskie punktowanie często fikcyjnych i zmyślonych wpadek polityków nie zaczęło się jednocześnie po obu stronach.”

Myślenie prezentowane przez ŁW można by nazwać raczej prostackim i odwołującym się do starej biblijnej zasady „oko za oko, ząb za ząb” ale wydaje się iż homo sapiens i jego normy moralne zmieniły się od czasu gdy maczuga wyznaczała granice „sprawiedliwości”. Myślenie reprezentujące przejęcie złych zasad ponieważ ktoś inny je w przeszłości stosował pokazuje jedynie małość własnych zasad etycznych i niejaką dowolność ich stosowania. Nie ma się własnych norm postępowania, a więc przejęcie złych przykładów nie jest naganne a nawet więcej: JEST ZALECANE.

Dlaczego zalecane? Ależ pan Warzecha nie kryje się z opinią, iż błędne jest oczekiwanie że „nasza strona” wykaże się SZLACHETNOŚCIĄ i UMIEJĘTNOŚCIĄ PRZESTRZEGANIA ZASAD. To NIEREALNE ponieważ świat polityczny się zmienił i to tylko HIPOKRYZJA aby takie zasady stosować. ONI walą maczugą po mordach to i MY potrafimy. Ale zaraz, zaraz. To czym MY się właściwie od NICH różnimy?? Może niczym szczególnym?

Były publicysta FAKTU a teraz „wPolityce” mówi bez ogródek” Chamstwo? Jak najbardziej bo to odruch obronny. Barak zasad? Oczywiście! Przecież musimy robić to co ONI. Hipokryzja? Ależ przecież nie można wymagać od opozycji aby TERAZ zachowywała się lepiej niż rządzący. Wymierzanie sprawiedliwości łomem i pałką? No przecież nie można wymagać aby partia PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚC robiła coś innego niż wszyscy inni. Jest się przecież częścią „systemu”, no nie?

 

KOMENTARZE

  • Jaki prezydent taki program sztuczny pełen fałszu i obłudy
    http://zapodaj.net/b2a08f3dc0383.jpg.html
  • Piękne powitanie w kraju kwitnącej biedy
    http://www.iv.pl/images/40619559768873092174.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031