Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
112 postów 67 komentarzy

Kurka jajka nie zniosła

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawomocny wyrok zapadł. Kontrowersyjny bloger musi zacisnąć zęby i bardziej liczyć się ze słowami. „Wolnośc słowa” to jednak nie bluzgi i wulgarności

 Prawomocny wyrok zapadł. Kontrowersyjny bloger musi zacisnąć zęby i bardziej liczyć się ze słowami. „Wolnośc słowa” to jednak nie bluzgi i wulgarności a publiczna debata to nie forum gdzie wszystko jest dozwolone. Trzeba liczyć się ze słowami a wysuwane oskarżenia umieć udowodnić i podawać fakty a nie sugestie i insynuacje. Matka Kurka musi zapłacić zwielokrotnioną przez Sąd Okręgowy grzywnę (5.000,- zł) i chyba lepiej przygotować się do następnych, wytaczanych przez siebie, procesów.

Matka Kurka przyznaje się teraz publicznie do nadmiernych emocji i ZBRUTALIZOWANIA JĘZYKA debaty publicznej dziękując Wysokiemu Sądowi za zwrócenie mu na to uwagi (sic!). Ale ponieważ został ukarany za nazywanie powoda „hieną cmentarną”, królem żebraków” i „królem łgarzy”, będzie się procesował z Owsiakiem za „pi…l się”, „będziesz miał w dupę” i „pachniesz komorą Auschwitz”. Tym razem z innego artykułu kk gdyż Sąd w Złotoryi umorzył Osiakowskie i Kurkowe postępowanie z art. 212 kk o wzajemne obrzucanie się niewybrednymi epitetami.

Sąd Okręgowy w Legnicy wypowiedział się w sprawie złożonych apelacji i zadecydował:

- odrzucił przedstawione w swojej obronie argumenty Kurki i uznał, że DOPUŚCIŁ SIĘ on ZNIEWAŻENIA,
- wyrok potwierdza, że MK PRZEKROCZYŁ GRANICE WOLNOŚCI SŁOWA,
- UNIEWINNIŁ MK OD ZARZUTU ZNIESŁAWIENIA motywując to BRAKIEM FAKTÓW o działalności WOŚP i uznał, że publicystyka MK zawierała jedynie jego OPINIE na ten temat.

Mamy więc trochę więcej jasności przynajmniej co do nazywania innych obraźliwymi określeniami, popularnie przyjmowanymi za chamskie i oszczercze. Nie ma jeszcze listy na której takie określenia się znajdują a niewątpliwie takie wyszczególnienie zawierałoby ich więcej niż tylko te trzy wymienione przez Wysoki Sąd. Nie wiem czy „zdrajca”, „sprzedawczyk”, „agent”, „prowokator”, „kanalia”, „ubek”, „dwunożne bydlę”, „moralna łachudra” itd. itp. są lepsze czy gorsze od „króla żebraków” ale niewątpliwie są OBRAZAMI. Czy wartymi 5.000,- zł tego nie wiadomo ale w każdym ILE - o tym może decydować ten czy inny sąd.

Matka Kurka zapowiada dalsze procesy przeciwko Owsiakowi i WOŚP. Nie tylko o obrażanie i wulgarności ale o finansowe malwersacje, układy, brak transparentności prowadzonej dokumentacji i niedozwolone pieniężne transfery. Nieznanie za DOWÓD dotąd przedstawionych materiałów stawia MK w dość trudnej sytuacji, gdyż musi on wykazać dużo więcej staranności aby swoje OPINIE, niezbyt przychylne oczywiście dla Owsiaka, w dużo lepszej formie prawnej zaprezentować. Muszą to być niezbite fakty a jeśli do tej pory tego nie zrobił to niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie.

Wyrok Sądu w Legnicy ma oczywiście swoje konsekwencje dla szeroko rozumianej publicznej debaty. Dziennikarze liczą się w jakimś sensie z używanym przez siebie językiem, gdyż wiedzą jakie mogą być konsekwencje przekroczenia granic. Nie zawsze im to się udaje ale mają do swojej dyspozycji przeważnie zawodowe instancje broniące ich interesów i zatrudnionych w nich prawników. Inna sytuacja to blogerzy i różne fora  na których występują. Właściciele portali jak np. salonu24.pl państwo BOGNA i IGOR JANKE będą mieli nad czym się zastanawiać, gdyż ich współodpowiedzialność za to czy granice WOLNOŚCI SŁOWA przez blogerów są przekraczane lub naruszane manifestuje się z większą wyrazistością.  Zdają sobie z tego zresztą sprawę, gdyż tzw. MODERACJA komentarzy została już, co prawda tylko w stosunku do jednego autora, wprowadzona.

Jednym słowem: BLOGERZY LICZCIE SIĘ ZE SŁOWAMI! CHAMSTWO I OSZCZERSTWA NIE POPŁACAJĄ! To już nie przelewki. Trzeba może będzie płacić. Pozytywem jest co prawda bezpłatna reklama w prasie lub w sądzie ale nie każdy pisze książki jak Matka Kurka, dla którego sentencja: muszę się reklamować bo sprzedaję, byłaby prawdziwa :)

 

KOMENTARZE

 • Ko ko koooo...
  http://www.iv.pl/images/61872231354509080065.jpg
 • A to wersja strony procesu.
  Tam tez mozna znalezć ma odpowiednie dokumenty.
  http://kontrowersje.net/prawomocny_wyrok_owsiak_doi_kas_z_wo_p_ale_nie_wolno_o_nim_m_wi_hiena_bo_to_kosztuje_5_tys

  Tak więc warto rzetelnie podejść do podawanych informacji.
 • Pies ci morde lizał ten z MO ? Co ?@autor
  "Obecnie epitet hiena cmentarna odnosi się ogólnie do osób żerujących na cudzym nieszczęściu, bogacących się na ludzkiej krzywdzie, ale zbyt tchórzliwych by działać jawnie."(http://pl.wikipedia.org/wiki/Hieny_cmentarne)
  Jak znasz lepsze wytłumaczenie tego pojęcia to je napisz .
  Ja Owsiaka nazywam jeszcze oszustem z domu resortowego. Dziecka resortowego mordercy kolaborującego z okupantem sowieckim w umacnianiu jebanej władzy ludowej .
  Hiena cmentarna zrealizowała sobie niezły pomysł na życie przy pomocy ogłupiającej propagandy medialnej i niezwykłej socjotechniki , która doskonale spacyfikowała młode pokolenie .Zaś pośród starych z postkomunistycznym syndromem poddaństwa i uległości ustanowiła standard żebractwa w funkcjonowaniu służby zdrowia .
  Pies ci mordę komuchu lizał . Liż jaja i ty swoim panom których to kres panoszenia się dobiega końca . Frajerze .Co szczerze .
 • @zadziwiony 18:28:05
  "Tak więc warto rzetelnie podejść do podawanych informacji."

  I zapłacić do skarbonki za złożoną wizytę :)
 • @lchlip 19:38:27
  Rozumiem, że popierasz przekręta Owsiaka. Gratuluje. Widać wyraźnie, że niezalezny sad ostrzega Mk by nie igral z ogniem przywalając mu wysoka karę za znieważenie. Owsiaka przy tym oszczędza nie zdejmując z niego winy.
 • @zadziwiony 20:09:48 -tu chodzi kolego o "wyrok salomonowy "
  "Mam dokładnie takie samo wrażenie, jak część z Was, że intencja "salomonowego" wyroku jest jasna. Sąd pokazał dobitnie, że z ustaleniami w Złotoryi faktami nie da się nic zrobić, ale da się zmienić stawkę za zniewagę WZAJEMNĄ i może to wystarczy, może się zrobi cisza wokół sprawy. Nie ma takiego wyroku i takich pieniędzy, które zamkną mi gębę. Doprowadzę sprawę Owsiaka do końca. Tyle mogę obiecać."( By MatkaKurka).
 • Zakończył się proces WOŚP vs Matka Kurka. Pełna treść uzasadnienia wyroku.
  "
  W mojej ocenie stan sprawy, uzasadnienie wysokiego sądu, przyczyniło się do tak dużej ilości zarzutów podniesionych w apelacji. Nie będę przytaczał treści apelacji, Sąd doskonale ją zna. Chciałbym natomiast podzielić się z takimi spostrzeżeniami natury ogólnej. Od 11 lat zajmuję się sprawami karnymi, pierwszy raz w mojej karierze spotkałem się z tak bezpardonową obroną oskarżonego w wykonaniu Wysokiego Sądu. Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie środki dowodowe przedstawione przez nas zostały przez Sąd zdezawuowane, przy przyjęciu, że Piotr W. składając swoje wyjaśnienia mówił prawdę, przy czym chciałbym zwrócić uwagę, że myśmy składając wnioski dowodowe składaliśmy dokumenty, wypisy z KRS, uchwały, dokumenty księgowe. Wszystko to zostało przez Sąd zakwestionowane, jednak proszę zwrócić uwagę - czemu dałem wyraz w apelacji - że wyjaśnienia Piotra W. były sprzeczne ze stanem faktycznym, który wynika z dokumentów. Nie ukrywam wysoki sądzie, że są to dokumenty urzędowe. Dawanie zatem wiary panu Piotrowi W. "w całości" jak to stwierdził Sąd w Złotoryi uznając jego wyjaśnienia za szczere, jawi mi się jako ocena wyjątkowo jednostronna.(...)"(Mecenas Jacek Zagajewski)
  cd na:
  http://www.wykop.pl/artykul/2417656/zakonczyl-sie-proces-wosp-vs-matka-kurka-pelna-tresc-uzasadnienia-wyroku/
 • "Najpierw na spokojnie przeczytaj wyrok. Dali ci ostrzeżenie. Jak się nie uspokoisz to wykończą cię na drodze cywilnej"
  Oczywiście, że tak, to jest
  2015-02-26 18:09

  "Oczywiście, że tak, to jest więcej niż przesadzony sygnał i przecież o tym piszę kilkakrotnie, ale nic z tego. Proces cywilny? Proszę bardzo. Z mocy prawa wyrok sądu w Legnicy wskazuje na popełnienie przestępstwa przez Owsiaka (zniewaga wzajemna) i jak stwierdza Sąd I instancji, "daleko bardziej posunięta", to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Formalnością jest "wycenienie" zniewagi Owsiaka i w konsekwencji otwarcie przewodu cywilnego z mojej strony. Będzie chciał się "bawić", to się "pobawimy". Mnie zależy na art 32 konstytucji i jestem otwarty na symetrię. Jako ciekawostkę podam, że Zagajewski też nie ma lekko, ponieważ WIELOKROTNIE dopuścił się pomówienia, przed ogłoszeniem wyroku i poza czynnościami procesowymi, zarzucając mi znieważenie i zniesławienie WOŚP, podobnie jak zarząd fundacji, Owsiak, rzecznik i klient Zagajewskiego z "Pokojowego Patrolu", który wyjdzie na tym najsłabiej, bo zaraz o nim zapomną."
  (By MatkaKurka)
 • zasłona dymna
  Max Kolonko afera wokół Jerzego Owsiaka a lasy państwowe 2014

  https://www.youtube.com/watch?v=yqeAIlDIyV4
 • @zadziwiony 18:28:05
  "Tak więc warto rzetelnie podejść do podawanych informacji."

  Rzetelność na podstawie sprawozdania tylko jednej ze stron procesowych?? Sorry ale dla mnie pojęcie RZETELNOŚCI ma inne znaczenie.
 • @Witkacy 19:24:30
  Pies ci mordę komuchu lizał . Liż jaja i ty swoim panom

  WSPANIAŁA ILUSTRACJA DO TEKSTU O CHAMSTWIE W POLSKIEJ BLOGOSFERZE!
 • @zadziwiony 20:09:48
  "Rozumiem, że popierasz przekręta Owsiaka."

  NIE, NIE ROZUMIESZ.
 • @Witkacy 20:27:18
  MATKA KURKA
  "Doprowadzę sprawę Owsiaka do końca."

  TO BARDZO DOBRZE.
  MAMY JEDNAKOWOŻ NADZIEJĘ, ŻE BEZ, TAK INHERENTNIE ZWIĄZANYCH Z TWOIM PISARSTWEM, WULGARNOŚCI, CHAMSTWA, PRZEKRACZANIA GRANIC KULTURALNYCH ZACHOWAŃ I DOBREGO SMAKU.
 • @Witkacy 20:52:32
  "Pełna treść uzasadnienia wyroku."

  MYLISZ SIĘ ALBO ŚWIADOMIE MOTASZ". To nie jest uzasadnienie wyroku lecz jego INTERPRETACJA.
 • @lchlip 07:50:08
  Coś Ci lchlip powiem. Działam w gospodarce od 1988 r. Widziałem wiele. I wiem, że cała struktura organizacyjna wokół Orkiestry i Owsiaka zbudowana jest na wyprowadzanie z fundacji kasy. Nie potrzebuję do tego żadnego sądu by to widzieć i wiedzieć. Dowodem na taki stan jest odmowa pokazania pełnej dokumentacji księgowej przez fundację sądowi.
  Nie potrzebujesz mnie do niczego przekonywać, bo mam dość doświadczeń w życiu gospodarczym , by niektóre sprawy przez zamknięte drzwi widzieć. Widzę jeszcze jedno okienko na czystą kasę przy zakupie sprzętu. Nie twierdzę, że tak było , bo nie mam dowodów, Twierdzę, że takie możliwości istniały i istnieją i tylko nieliczni oparli by się pokusie, by portfelu nie nabić dodatkowym groszem. Do swojej wersji nie przekonasz lepiej rozgarniętego obszczymurka przed monopolowym, a więc tym bardziej nie masz szans przekonać ludzi obracających sie trochę w prywatnej działalności gospodarczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930